Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP vie pokryť časť spotreby zemného plynu z iného ako ruského zdroja

„Spolu s kapacitami v podzemných zásobníkoch to predstavuje dobrý základ pre plynulé a spoľahlivé zásobovanie zákazníkov SPP zemným plynom aj v prípade mimoriadnej a nepredvídateľnej situácie,“ uviedol hovorca SPP Peter Bednár v reakcii pre TASR na medializované informácie o tom, že spoločnosť Gazprom Export údajne obmedzila dodávky plynu pre niektoré európske spoločnosti. Mierne obmedzenie dodávok podľa neho zaznamenal aj SPP, čo však nie je v súčasnom období výnimočná situácia.

„Avšak aj v prípade čiastočného obmedzenia alebo zastavenia dodávok zemného plynu z Ruska je SPP schopný a pripravený zabezpečiť dodávky zemného plynu pre svojich zákazníkov vrátane veľkých priemyselných odberateľov bez obmedzení,“ ubezpečil.

„Dnes vieme čeliť prípadnej plynovej kríze bez obmedzení pre našich zákazníkov vďaka trom kľúčovým opatreniam, ktoré sme prijali. Máme diverzifikované portfólio zdrojov, dcérska spoločnosť Eustream vie okamžite spustiť reverzný chod a máme dostatok kapacity v podzemných zásobníkoch plynu,“ zdôraznil predseda predstavenstva SPP Jean-Jacques Ciazynski.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s., je nadnárodná energetická spoločnosť, ktorá priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.