Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. augusta 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP usporiada prvú aukciu na predaj zemného plynu na Slovensku

Počas aukcie bude spoločnosť predávať zemný plyn na rok 2011, prípadne aj na nasledujúce dva roky. V aukcii navrhuje cenu za komoditu samotný záujemca. Víťazmi súťaže budú účastníci, ktorí ponúknu najvýhodnejšiu cenu za 1 MWh zemného plynu.

Záujemcovia sa môžu uchádzať o dodávky plynu pre rok 2011, pričom každý účastník, ktorý podá ponuku pre rok 2011, je oprávnený podávať ponuky aj na roky 2012 alebo 2013. Podmienkou je, že zmluvné množstvo pre jednotlivé roky musí byť rovnaké. Účastník aukcie si môže zvoliť medzi pevnou a flexibilnou dodávkou, alebo kombináciou týchto dvoch možností. Miestom dodania je tzv. virtuálny domáci bod – výstupný bod prepravnej siete. V prípade záujmu zabezpečí SPP dodávku plynu až do odberného miesta určeného účastníkom aukcie.

Na aukcii sa môžu zúčastniť slovenské aj zahraničné právnické osoby, ktoré sa v lehote od 20. augusta 2010 do 31. augusta 2010 zaregistrujú vyplnením registračného formuláru na portáli www.spp.sk. Zároveň doručia všetky potrebné doklady a uzavrú Rámcovú zmluvu o dodávke plynu s SPP do 6. septembra 2010 do 14.00 hod. Lehota na podanie záväzných ponúk zaregistrovaných záujemcov je do 8. septembra 2010 do 14.00 hod. Konečné vyhodnotenie predložených ponúk a určenie víťazného poradia účastníkov bude 9. septembra 2010.

„SPP prináša formu aukcie na predaj zemného plynu ako vôbec prvý dodávateľ na Slovensku, a to aj na základe skúseností s podobnými súťažami v zahraničí. Záujem o túto formu predaja plynu očakávame najmä zo strany veľkých priemyselných zákazníkov, ale aj zo strany obchodníkov so zemným plynom, ktorí majú záujem o vybudovanie, rozšírenie alebo diverzifikáciu svojho portfólia dodávok plynu za výhodných podmienok,“ uviedol riaditeľ divízie obchodu s plynom SPP Dušan Randuška.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.