Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. januára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP rozširuje svoje portfólio o novú energiu – ponúka elektrinu pre …

Tradičný dodávateľ plynu Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) vstupuje do novej oblasti podnikania. Ponúka novú komoditu – elektrickú energiu. SPP tak potvrdzuje, že je nielen kľúčovým dodávateľom a garantom bezpečných dodávok plynu na Slovensku, ale aj flexibilnou spoločnosťou, ktorá nasleduje aktuálny trend v celej Európe – ponuka dvoch energií od jedného dodávateľa. Od začiatku tohto roka SPP ponúka elektrinu odberateľom zo segmentu Malé podnikanie a organizácie, s fyzickou dodávkou od 1. apríla 2012. Hlavnou konkurenčnou výhodou elektriny od SPP bude cena – elektrinu ponúkne až o 10 % lacnejšie oproti tradičným dodávateľom v danom regióne. SPP sa týmto krokom posúva smerom k multikomoditnému dodávateľovi energií a služieb, s ambíciou posilniť svoju vedúcu pozíciu na slovenskom trhu s energiami.

„Vstup SPP na trh s elektrickou energiou je významným okamihom pre našu spoločnosť. Na jednej strane sme tradičným, overeným a spoľahlivým dodávateľom a na druhej strane aj flexibilnou spoločnosťou, ktorá je schopná rýchlo reagovať a zabezpečiť pre našich zákazníkov dve energie – plyn aj elektrinu,“ uviedol v tejto súvislosti predseda predstavenstva SPP Jean-Jacques Ciazynski. „Od hráča veľkosti a významu SPP, trh prirodzene očakáva, že využije svoje skúsenosti a vybudované systémy a bude schopný ponúknuť úplné portfólio energetických produktov a nadväzujúcich služieb. A to je aj jedným z dôvodov, prečo SPP od roku 2012 vstupuje na trh s elektrinou,“ zdôrazňuje riaditeľ divízie obchodu s plynom SPP Dušan Randuška.

Rozhodnutiu SPP predchádzala dôsledná analýza trhu, ktorá ukázala, že na trhu s elektrickou energiou existuje aj napriek vysokej miere konkurencie priestor pre vstup nových hráčov a zároveň, že takýto krok je pre SPP ekonomicky zmysluplný. Ide o trend v celej Európe a ponuka oboch komodít je, najmä pre veľkých dodávateľov, cestou, ako si dlhodobo udržať silnú pozíciu na trhu. Rok 2011 sa na Slovensku niesol v znamení úplného otvorenia trhu s plynom, keď možnosť vybrať si dodávateľa reálne získali aj odberatelia zo stále regulovaného segmentu domácností. Aj v náročnom konkurenčnom prostredí sa SPP podarilo pre rok 2012 udržať si celkový trhový podiel približne 70 %, čo je dôkazom, že SPP zostáva kľúčovým dodávateľom plynu na Slovensku a je schopný mať konkurencieschopnú ponuku aj v nových trhových podmienkach.

SPP má pre úspech v elektrine všetky predpoklady: má dlhoročné skúsenosti a vybudované predajné a obslužné kanály z obchodu s plynom, je pre zákazníkov dostupný po celom Slovensku a vie postaviť cenovo mimoriadne výhodnú ponuku. „Túto výhodu nám umožňuje jednak naša vybudovaná stabilná štruktúra a predajné kanály z plynu, a synergie z toho plynúce, a tiež výhodný a optimálne načasovaný nákup elektriny na veľkoobchodnom trhu,“ dopĺňa Dušan Randuška.

SPP má oproti iným hráčom na trhu unikátnu pozíciu. V porovnaní s tradičnými dodávateľmi elektriny na jednotlivých územiach SR ponúkne elektrinu až o 10 % výhodnejšie, čo je hlavnou konkurenčnou výhodou. Zároveň má výhodu aj oproti alternatívnym hráčom, a to overenú a dôveryhodnú značku, celoslovenskú pôsobnosť a prepracovaný systém zákazníckej obsluhy a predajných kanálov, ktorými je SPP schopný obslúžiť aj veľký počet zákazníkov – keďže v plyne ich má takmer 1,3 milióna v domácnostiach a 40.000 v radoch malých a stredných firiem. Preto, ak má zákazník záujem odoberať obe komodity od jedného dodávateľa, a zároveň využiť aj zázemie a komfortnú obsluhu, ktorú vie poskytnúť iba veľký hráč s celoslovenskou pôsobnosťou, SPP je preňho ideálnou voľbou.

Viac informácií o novom produkte môžu zákazníci získať na  webovej stránke www.ElektrinaVyhodne.sk, osobne na jednom z 19 Zákazníckych centier SPP, telefonicky na Biznis linke 0850 111 565 (počas pracovných dní od 7.00 do 20.00 h), prípadne na e-mailovej adrese biznislinka@spp.sk.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.