Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. mája 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP od septembra do marca nedostal asi tretinu nominovaného objemu plynu

SPP registroval od 4. septembra 2014 do 4. marca 2015 znížené dodávky plynu v porovnaní s množstvami, ktoré mal možnosť v zmysle platného dlhodobého kontraktu nominovať. „Uvedené krátenie sa pohybovalo až do výšky niekoľko desiatok percent, počas niektorých dní krátenie dosahovalo až vyše 50 % nominovaného objemu,“ priblížil rezort hospodárstva.

Nedostatok plynu, ktorý na základe vývoja situácie vznikol, sa podľa MH SR počas jesene a zimy 2014/2015 zo strany SPP kompenzoval realizáciou mimoriadnych nákupov plynu na spotových trhoch v západnej Európe. Využila sa pritom existujúca možnosť prepravy zemného plynu na územie Slovenska z iných smerov než cez hraničný bod Veľké Kapušany a zároveň uvoľňovanie plynu zo zásobníkov. V nich má SPP zakontrahovanú kapacitu aj na účely plnenia štandardu bezpečnosti dodávok plynu.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.