Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
budova SPP - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračný záber
25. augusta 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

SPP nemusí platiť za Duckého zmenku, rozhodol súd

SPP sa naposledy vyhol miliardovej strate súvisiacej s tzv. Duckého zmenkou 1. apríla 2009, keď Najvyšší súd SR rozhodol, že ju nemusí vyplatiť spomínanej firme. Senát NS SR tak potvrdil rozhodnutie bratislavského krajského súdu, ktorý na sklonku roka 2008 návrh majiteľa zmenky na vydanie zmenkového platobného rozkazu zamietol. Sudcovia vtedy dôvodili, že dátum splatnosti zmenky nebol jasný. Objavujú sa na nej totiž dva navzájom sa vylučujúce dátumy, čo spôsobuje jej absolútnu neplatnosť.

Zmenka na miliardu českých korún, ktorá bola pôvodne vystavená na Sezooz Group, sa na Krajskom súde v Bratislave objavila vo februári 2003. V roku 2004 KS žalobu švajčiarskej spoločnosti zamietol a tá sa následne v roku 2005 odvolala na Najvyšší súd SR. Zmenku podpísal vtedajší riaditeľ SPP Ján Ducký, ktorého zavraždili v roku 1999.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.