Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

SPP je už osemnásobným TOP firemným filantropom roka

V roku 2012 SPP venoval z vlastného rozpočtu na verejnoprospešné a filantropické aktivity 1 933 200 eur. V rámci tejto sumy SPP podporil neinvestičný fond, EkoFond, ktorý využil venované finančné prostriedky na verejnoprospešné aktivity zamerané na úsporu energie a zlepšenie kvality životného prostredia, najmä na ťažiskové projekty – Zlepšenie energetickej hospodárnosti budov a vzdelávací projekt EkoFond pre školy. SPP zároveň podporil aj verejnoprospešný program Ministerstva kultúry SR „Obnovme si svoj dom“ s ďalším partnerom programu Nadáciou SPP. Cieľom tohto programu je zachovávať kultúrne dedičstvo na Slovensku. Už od roku 2004 systémovo rieši financovanie záchrany, ochrany, obnovy a využitia národných kultúrnych pamiatok na Slovensku. Vďaka programu „Obnovme si svoj dom“ boli v roku 2012 obnovené mnohé národné kultúrne pamiatky na Slovensku ako napríklad, Kostol sv. Jána Krstiteľa v Jasove, Kaštieľ a park v Pezinku, socha sv. Jána Nepomuckého na podstavci v Kráľovej pri Senci, Kláštor kartuziánov v Červenom Kláštore, ktoré tak získali nový reprezentatívny vzhľad.

Na slávnostnom vyhlásení najväčších firemných podporovateľov verejnoprospešných aktivít včera prevzal od zástupcov Fóra donorov cenu „TOP firemný filantrop 2013. Člen predstavenstva SPP, Marián Valko: „SPP je najväčší dodávateľ energií, ktorý pôsobí v každom kúte Slovenska. Naša spoločnosť si zároveň uvedomuje, aký dôležitý je zodpovedný prístup k prostrediu, v ktorom podniká. Aj preto sa našej spoločnosti podarilo už ôsmy krát obhájiť titul TOP firemný filantrop roka,“ dodal v rámci poďakovania za ocenenie.

Rebríček TOP firemný filantrop každoročne zostavuje Fórum donorov podľa medzinárodnej metodiky a je jediným rebríčkom svojho druhu na Slovensku, ktorý hodnotí firemných darcov podľa objemu rozdelených prostriedkov na verejnoprospešné aktivity. Do rebríčka TOP firemný filantrop sa môže zapojiť každý podnikateľský subjekt, ktorý podporuje všeobecne prospešné projekty, prostredníctvom finančných príspevkov, vecných darov, produktov či služieb a podobne, akými sú napríklad aktivity v oblasti ekológie, sociálne a humanitárne projekty, podpora kultúry, dodržiavanie ľudských práv, rozvoj vzdelávania, vedy a výskumu, obnova kultúrneho dedičstva či projekty zamerané na ochranu zdravia. Sumy darovaných prostriedkov nezahŕňajú sponzorské príspevky firiem či asignáciu 2 % podielu zaplatenej dane. Fórum donorov opäť vyhlasuje aj dve osobnostné kategórie – Zamestnanec roka a Filantrop roka. Tento titul patrí osobnostiam, ktoré svojim ľudským prístupom výrazne prispievajú k rozvoju filantropie vo firmách a zároveň motivujú svojich kolegov.

SPP je držiteľom ocenenia TOP firemný filantrop za roky 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 a 2013.

Zdroj: SPP

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.