Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sídlo spoločnosti Slovenského plynárenskeho priemyselu (SPP) v Bratislave.
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
29. januára 2023 Plyn a ropa od Energia.skSITA

SPP je naďalej lídrom na energetickom trhu, za vlaňajšok počíta s priaznivým hospodárením

Štátny Slovenský plynárenský priemysel (SPP) naďalej patrí medzi slovenských lídrov na trhu s energiami. Spoločnosť za minulý rok stabilizovala svoj celkový trhový podiel v dodávke plynu na úrovni takmer 58 % a v dodávke elektriny pre domácnosti na takmer 12 %. Spoločnosť je štvrtým najväčším dodávateľom elektriny pre domácnosti. Štátni plynári evidujú takmer 1,5 milióna odberných miest.

Očakávame, že výsledok hospodárenia SPP z vlastnej prevádzkovej činnosti bude po úspešných rokoch 2020 a 2021, keď sme dosiahli prevádzkový zisk za rok 2020 viac ako 6 miliónov eur a za rok 2021 viac ako 24 miliónov eur, znovu priaznivý,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca SPP Ondrej Šebesta. Auditované hospodárske výsledky za rok 2022 budú podľa neho k dispozícii vo výročnej správe v druhom štvrťroku tohto roka.

Jedným z najvýznamnejších faktorov, ktoré majú vplyv na pozitívny hospodársky výsledok SPP, je podľa Šebestu konzervatívna stratégia zameraná na minimalizáciu trhových, ale aj ďalších rizík.

Zvolená stratégia riadenia rizík s dôrazom na zabezpečenie finančnej a prevádzkovej stability bola a je jedným z pilierov dosahovania obchodných a rozvojových cieľov spoločnosti,“ konštatoval Šebesta.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.