Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. marca 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP dnes doručili rozhodnutie Rady ÚRSO o cenách zemného plynu

„Súčasná situácia na trhu a relevantné ekonomické ukazovatele nevytvárajú priestor na zníženie regulovaných cien plynu pre domácnosti. Spoločnosť momentálne uvedené rozhodnutie analyzuje, pričom je presvedčená, že zníženie cien plynu znovu prehĺbi stratu SPP v segmente domácností. Pokračovanie tohto negatívneho vývoja má nepriaznivý vplyv na hospodárenie SPP a tým aj na príjmy štátneho rozpočtu,“ konštatoval.

Spoločnosť v dôsledku rozhodnutia Rady pre reguláciu ÚRSO očakáva pre rok 2012 stratu v regulovanom segmente domácností vo výške niekoľkých desiatok miliónov eur. SPP v zákonnej lehote rozhodne o využití zákonných prostriedkov, ktoré má k dispozícii na ochranu svojich práv.

„Skutočnosť, že rozhodnutie Rady ÚRSO ukladá SPP povinnosť uplatňovať nové ceny za dodávku plynu pre domácnosti už odo dňa jeho doručenia, teda od 12. marca 2012, znemožňuje SPP informovať svojich zákazníkov o zmene cien za dodávku plynu 30 dní vopred tak, ako to predpokladá zákon o energetike,“ zdôraznil.

„Mesačné preddavky od 12. marca 2011 sa pre zákazníkov SPP automaticky meniť nebudú. Vyúčtovacie faktúry budú zasielané až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia, teda pri ročnej fakturácii,“ podčiarkol.

SPP zverejní regulované ceny a podmienky ich uplatňovania, v súlade so zákonom, na svojej internetovej stránke. Informácie o cenách za dodávku plynu pre domácnosti budú odberateľom dostupné aj na Zákazníckej linke SPP 0850 111 363 s celoslovenskou pôsobnosťou v pracovných dňoch od 7.00 do 20.00 hod.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s., je nadnárodná energetická spoločnosť, ktorá priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Akcionármi SPP sú SR prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) SR a konzorcium Slovak Gas Holding pozostávajúce zo spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %).

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.