Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. apríla 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP-distribúcia: Pre prepustených zamestnancov platí štedrá kolektívna zmluva

„Všetky tieto zmeny už boli prerokované so zástupcami Plynárenského odborového zväzu, v súlade s pravidlami slovenskej legislatívy. Pre celú hlavnú skupinu SPP, teda aj SPP – distribúcia, je platná aj štedrá kolektívna zmluva, ktorá zamestnancom, ktorí budú prepustení, zaručuje adekvátne odstupné a rôzne druhy pomoci pri hľadaní nového zamestnania. Pokiaľ ide o doterajšiu optimalizáciu v SPP – distribúcia, takmer všetci zamestnanci, ktorí spoločnosť opustili, využili štedré ustanovenia kolektívnej zmluvy a odišli zo spoločnosti dohodou,“ dodala Zelizňáková.

Odborový zväz plynárov vyhlásil od 25. apríla štrajkovú pohotovosť. „Po minuloročnom prepustení skoro 400 zamestnancov Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) chce spoločnosť SPP-distribúcia, a.s., prepustiť ďalších 100 zamestnancov,“ oznámil predseda POZ Peter Kováč.

„Bude to v júli tohto roku 10 rokov, čo do SPP nastúpili zahraniční akcionári. Počas tej doby v zásade nepoužili ani jednu korunu zo zisku na rozvoj firmy. Za ten čas prepustili približne polovicu zamestnancov SPP a pokračujú v tomto trende stále ďalej. Idú systémom extenzívneho rozvoja – znižovať náklady, znižovať náklady, znižovať náklady. Bolo zverejnené, že chcú svoj podiel predať, lebo už nie je na čom šetriť,“ spresnil.

„V SPP-distribúcia, a.s, je problém v tom, že minulý rok sme prepustili približne 100 zamestnancov. Teraz chcú znovu prepúšťať. Najhoršie na tom je však to, že prepúšťajú sa ľudia z dvoch kategórií – jednou kategóriou sú zamestnanci, ktorí sa starajú o plynovody. Druhou kategóriou sú ľudia poskytujúci služby našim zákazníkom – to sú ľudia, ktorí sa vyjadrujú napríklad k projektom, robia projekty, zabezpečujú kapacitné prepočty sietí a podobne. Sú to teda ľudia, ktorých odchodom sa zníži komfort našich zákazníkov a súčasne s nimi odíde obrovské plynárenské know-how,“ dodal predseda POZ.

TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.