Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. decembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

SPP-distribúcia nakúpi nové plynomery za 13,6 mil. eur

Pološtátna spoločnosť SPP-distribúcia plánuje nákup nových domových plynomerov. Podnik na ne vynaloží 13,6 mil. eur. Rôzne druhy domových plynomerov dodajú pre plynárenský podnik tri spoločnosti. Ako vyplýva z informácií zverejnených vo Vestníku verejného obstarávania, v elektronickej aukcii boli úspešné firmy Elster, Gascontrol a Stendhal.

Spoločnosť Elster zabezpečí pre distribučnú plynárenskú spoločnosť dodávku štyroch druhov domových plynomerov. Počas troch rokov by mala za svoje služby zinkasovať viac ako 9,1 milióna eur. Firma Gascontrol dodá jeden druh domových plynomerov za viac ako 3 milióny eur. Spoločnosť Stendhal utŕži od SPP-distribúcia za dodávku jedného druhu domového plynomeru vyše 2,1 milióna eur. Jediným kritériom v tendri pri vyhodnocovaní ponúk bola najnižšia ponúknutá cena.

Spoločnosť SPP-distribúcia, a.s. začala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením všetkých činností súvisiacich s distribúciou zemného plynu a distribučných aktív ako 100-percentná dcérska spoločnosť Slovenského plynárenského priemyslu. Hlavnou činnosťou spoločnosti SPP-distribúcia je predaj distribučných kapacít, rozvojové aktivity, prevádzka a výkon údržby plynárenskej distribučnej siete, prostredníctvom ktorej sa distribuuje približne 98 % z celkového distribuovaného objemu zemného plynu v Slovenskej republike do viac ako 1,5 milióna odberných miest. Prostredníctvom takmer 33 tisíc kilometrov siete spoločnosť v roku 2012 distribuovala celkovo 5,03 miliárd metrov kubických zemného plynu.

SPP-distribúcia je stopercentnou dcérskou spoločnosťou SPP. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a česká spoločnosť Energetický a průmyslový holding, a.s., ktorú ovládajú českí podnikatelia Daniel Křetinský a Petr Kellner a slovenská finančná skupina J&T.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.