Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

SPP: Ceny plynu na rok 2014 nezodpovedajú ekonomickej realite

„Naša spoločnosť v stanovenom termíne podala na základe dohody oboch akcionárov cenový návrh s nulovým navýšením v porovnaní s cenami stanovenými regulátorom na rok 2013. Regulačný úrad rozhodol na základe vlastného uváženia o znížení cien v priemere o 0,23 %,“ spresnil.

„Napriek tomu, že toto rozhodnutie je veľmi podobné nášmu cenovému návrhu, je potrebné zdôrazniť, že nové ceny plynu absolútne nezodpovedajú ekonomickej realite. S metodikou, ktorú pri svojom rozhodnutí uplatnil regulačný úrad, preto nemôžeme súhlasiť. Vzhľadom na to, že nové ceny nepredstavujú výraznú odchýlku od návrhu schváleného akcionármi, spoločnosť ich bude rešpektovať a nebude proti rozhodnutiu podnikať žiadne následné kroky,“ povedal hovorca.

Predseda ÚRSO Jozef Holjenčík dnes na brífingu informoval, že cena plynu za dodávku pre domácnosti v budúcom roku v priemere medziročne klesne 0,23 %. „Okrem menšej zmeny koncových cien za dodávku plynu pre domácnosti prichádza aj k zmene variabilnej sadzby maximálnych cien za dodávku plynu malým podnikom. Priemerné ceny za dodávku plynu malým podnikom v roku 2014 poklesnú o 6,53 %,“ spresnil šéf regulačného úradu.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.