Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Iskra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: istockphoto.com (licencia pre energy online
19. januára 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

SPP bude od apríla dodávať elektrinu pre malé a stredné podniky

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) sa stal multikomoditným dodávateľom. Od začiatku tohto roka začal prijímať objednávky od malých a stredných podnikov na dodávku elektrickej energie, ktorú môže fyzicky začať odoberať od 1. apríla 2012. Podľa Dušana Randuška z SPP ide o trend súčasnosti, kedy silný energetický hráč poskytuje zákazníkom komplexné služby. „Vstup na trh s elektrickou energiou nám dáva ekonomický zmysel, aj napriek vysokej miere konkurencie,“ uviedol riaditeľ divízie obchodu s plynom.

Plynári si podľa vlastných slov dôkladne analyzovali situáciu na slovenskom elektroenergetickom trhu. „Aj na plne liberalizovanom trhu, ktorý pokrýva všetky segmenty odberateľov, existuje priestor pre tradičného veľkého dodávateľa z opačnej komodity pre to, aby mohol vstúpiť do pre neho novej komodity,“ vysvetlil Radim Fiala, poradca SPP pre rozvoj podnikania s elektrinou.

Hlavnou konkurenčnou výhodou má byť cena

SPP chce osloviť nových zákazníkov predovšetkým výhodnejšou cenou. Plynári sľubujú o 10 % lacnejšiu dodávku komodity ako tradičný dodávateľ v danom regióne Slovenska. „Primárna výhoda musí byť cena. Slovenský zákazník je veľmi citlivý na cenu ponúkanej komodity. Sekundárne ponúkame tiež kredibilitu, dostupnosť a komplexnú dostupnosť pre našich zákazníkov,“ zdôraznil Fiala. SPP bude nakupovať elektrinu prostredníctvom transakcií na veľkoobchodnom trhu.

„Máme podpísané rámcové distribučné zmluvy so všetkými tromi distribučnými sústavami. Pokrývame tak našou dodávkou región celého Slovenska,“ doplnil. 

Dodávka pre domácnosti v roku 2013, veľké firmy otázne

Prvými zákazníkmi SPP v segmente elektroenergetiky sa stanú malé a stredné podniky. „V prvej fáze máme záujem osloviť zákazníkov z hladiny nízkeho napätia s ročným odpočtovým cyklom, teda s meraním typu C. To je naša primárna skupina a ďalšie budú nasledovať,“ informoval Fiala.

Dodávka pre domácnosti by mala nasledovať v roku 2013, veľké firmy sú zatiaľ otázne. „Po dôkladnej analýze sme sa rozhodli, že veľké firmy v tomto roku nebudeme plošne oslovovať. Nevylučujeme, že v neskôr pristúpime aj k tomuto segmentu,“ doplnil Dušan Randuška. 

Ako ďalej dodal, plynári budú elektrickú energiu a plyn ponúkať ako dve samostatné komodity. „Chceme osloviť nielen zákazníkov, ktorí sú našimi zákazníkmi v plyne, ale aj tých zákazníkov ktorým plyn nedodávame,“ uzavrel. 

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.