Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SPP aj v roku 2011 očakáva v regulovaných segmentoch stratu

„Nové ceny plynu pokryjú iba časť nákladov SPP, ktoré sú spojené s dodávkou plynu pre regulované segmenty. To znamená, že aj v roku 2011 spoločnosť očakáva v regulovaných segmentoch stratu,“ uviedol v reakcii na dnešný brífing ÚRSO Šebesta.

Pripomenul, že v roku 2010 dosiahla strata v regulovaných segmentoch dodávky plynu viac ako 70 miliónov eur, čo vo svojej správe potvrdil aj nezávislý audítor. „Dôvodom je, že v súčasnosti platná cenová regulácia zo strany ÚRSO neodráža ekonomickú realitu a nie je postavená na princípoch spravodlivej cenovej regulácie. Pre žiadnu spoločnosť, vrátane SPP, nie je udržateľné, aby v jednom zo segmentov trhu dosahovala dlhodobú stratu,“ konštatoval.

„Po úprave cien od 20. júla 2011 sa zvýšia náklady domácností za dodávku plynu v kategórii D1 (Varíme) približne o 3,5 eura ročne, v kategórii D2 (Ohrievame) približne o 34 eur ročne a v kategórii D3 (Kúrime) o 145 eur ročne,“ informoval s tým, že mesačné preddavky sa od 20. júla 2011 pre zákazníkov SPP automaticky meniť nebudú. Vyúčtovacie faktúry budú zasielané až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia, t.j. pri ročnej fakturácii.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví dnes oznámil, že od 20. júla 2011 sa ceny plynu pre domácnosti v priemere zvýšia o 6,92 % a ceny plynu určeného na výrobu tepla pre domácnosti vzrastú o 9,37 %.

Slovenský plynárenský priemysel, a. s., je nadnárodná energetická spoločnosť, ktorá nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.