Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. novembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Spotrebná daň z elektriny a zo zemného plynu – najčastejšie problémy z praxe

Seminár obsahuje zovšeobecnené najčastejšie otázky, ktoré sa v aplikačnej praxi vyskytli, s odpoveďami usmerňujúcimi zákonný postup ich riešenia.

Súčasťou seminára je aj informácia o zmenách, ktoré priniesla ostatná novela zákona č. 609/2007 Z. z., ktorá bola publikovaná v zbierke zákonov ako zákon č. XXX/2015 Z. z. (pozn. je súčasťou novely zákona č. 98/2004 Z. z., ktorý je v parlamente, ale týka sa len uhlia)

Program seminára zahŕňa aj diskusiu k problémom s elektronickým vyplňovaním daňového priznania k spotrebnej dani z elektriny a zo zemného plynu a s jeho podávaním prostredníctvom Portálu finančnej správy, s ktorými sa účastníci seminára stretli vo svojej praxi.

Platiteľ spotrebnej dane z elektriny a zo zemného plynu

(Vznik daňovej povinnosti, osoba povinná platiť spotrebnú dane z elektriny a zo zemného plynu,  registrácia platiteľa dane z elektriny a zo zemného plynu, oznamovanie zmien údajov vrátane zrušenia registrácie platiteľa dane z elektriny a zo zemného plynu, zdaňovacie obdobie, daňové priznanie, vedenie evidencii.)

Oprávnený spotrebiteľ elektriny a zemného plynu

(Registrácia oprávneného spotrebiteľa elektriny a zemného plynu, vydanie povolenia na odber oslobodenej elektriny a zemného plynu v nadväznosti na dôvody oslobodenia, oznamovanie zmien údajov vrátane zrušenia registrácie oprávneného spotrebiteľa elektriny a zemného plynu, právo na vrátenie dane, podmienky jeho uplatnenia a zdaňovacie obdobie na vrátenie dane, vedenie evidencií.)

Zovšeobecnené otázky a odpovede k spotrebnej dani z elektriny a zo zemného plynu

Stručná informácia k ostatnej novele zákona

Diskusia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.