Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. novembra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Spotrebná daň z elektriny a zo zemného plynu – najčastejšie otázky a problémy z praxe

Prednášajúci: Ing. Andrea Pavileková

Obsah seminára má ambíciu byť prevenciou pred vznikom porušení daňového zákona č. 609/2007 Z. z. o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu a o zmene a doplnení zákona č. 98/2004 Z. z. o spotrebnej dani z minerálneho oleja v znení neskorších predpisov v znení neskorších predpisov, konkrétne jeho ustanovení upravujúcich povinnosti a práva platiteľov spotrebnej dane z elektriny a zo zemného plynu ako aj oprávnených spotrebiteľov elektriny a zemného plynu.

Seminár obsahuje zovšeobecnené najčastejšie otázky, ktoré sa v aplikačnej praxi vyskytli, s odpoveďami usmerňujúcimi zákonný postup ich riešenia. Seminár upozorní na úskalia ustanovení zákona č. 609/2007 Z. z.

Program seminára zahŕňa aj diskusiu k problémom, s ktorými sa účastníci stretli v rámci komunikácie so správcom spotrebnej dane z elektriny, uhlia a zemného plynu, vrátane usmernenia ohľadom elektronickej komunikácie s colným úradom, elektronickým vyplňovaním daňového priznania k spotrebnej dani z elektriny a zo zemného plynu a s jeho podávaním prostredníctvom Portálu finančnej správy.

V rámci seminára bude venovaná časť aj procesným postupom, právam a povinnostiam daňových subjektov počas daňovej kontroly a upozornenie na najčastejšie chyby v komunikácii s colným úradom.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.