Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. augusta 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Spotreba plynu v SR dosiahla vlani úroveň 5,9 miliardy m3

Domáca ťažba zemného plynu v roku 2009 bola na úrovni 103 miliónov m3. Podľa rezortu hospodárstva je možné v dlhodobom horizonte predpokladať pokračovanie ťažby zemného plynu zo súčasných zdrojov s klesajúcim trendom. Prípadné zmeny do tohto trendu môžu priniesť len novoobjavené ložiská. Ťažené objemy však budú závisieť od rozsahu, charakteru a lokalizácie prípadných nových ložísk.

Približne 98 % domácej spotreby plynu tvorí import. Dodávka zemného plynu pre potreby SR je zabezpečená na základe dlhodobej zmluvy medzi spoločnosťou Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a.s., a ruskou spoločnosťou Gazprom Export ako hlavným dodávateľom zemného plynu pre potreby slovenského trhu, ktorá bola podpísaná v novembri 2008 s platnosťou od 1. januára 2009 na obdobie 20 rokov.

Najväčší podiel na slovenskom trhu so zemným plynom získala aj v roku 2009 spoločnosť SPP, a.s. Svoje služby poskytovala 1,482 milióna zákazníkom v jednotlivých spotrebiteľských segmentoch.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.