Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Spotreba elektriny v SR bude do roku 2025 ročne stúpať o 0,6 až 2 %

Podľa tzv. referenčného scenára MHV SR by spotreba elektriny v SR v roku 2015 mala dosiahnuť úroveň 31,9 TWh, v roku 2020 by mala byť na úrovni 34,6 TWh a v roku 2025 by mala predstavovať 36,9 TWh.

Strategickým cieľom by podľa ministerskej správy mala byť snaha čo najskôr dosiahnuť vyrovnanú bilanciu tuzemskej spotreby a výroby elektriny v SR. Podľa referenčného scenára MHV SR k tomuto stavu príde pri vývoji spotreby zrejme už v roku 2011 v dôsledku uvedenia Paroplynového cyklu (PPC) Malženice do prevádzky do konca roka 2010. Neskôr by k tomuto trendu malo prispieť predovšetkým dokončenie výstavby a uvedenie do prevádzky 3. a 4. bloku Jadrovej elektrárne (JE) v Mochovciach, ako aj následná realizácia technických riešení na zvýšenie výkonu JE V2 Bohunice a štyroch blokov Mochoviec.

Do značnej miery k trendu vyrovnanej bilancie spotreby a výroby prispeje aj uvedenie do prevádzky zariadení na výrobu elektriny z obnoviteľných zdrojov energie, ktoré už v roku 2010 dostali súhlasné stanoviská na výstavbu.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.