Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Spoločnosť Unicorn Systems získala zákazku na implementáciu procesnej platformy pre Association of Issuing Bodies

Tento štandardizovaný systém nazývaný EECS® (European Energy Certificate System) umožňuje účinnú a spoľahlivú cezhraničnú výmenu záruk pôvodu (GO), ktorá ďalej posilňuje a rozširuje trh.

Spoločnosť AIB prevádzkuje centrálnu aplikáciu (HUB), ktorá zabezpečuje komunikáciu medzi jednotlivými národnými registrami a má uľahčiť medzinárodnú výmenu energetických certifikátov. Objem vymieňaných informácií prudko stúpa a súčasný systém už nie je dostačujúci. Spoločnosť Unicorn Systems od základu pretvorí existujúcu aplikáciu a zaistí, aby si zachovala svoju funkciu a význam aj v budúcnosti.

Unicorn Systems implementuje aplikáciu na svojej platforme Unicorn Open Energy Platform, ktorá už bola úspešne využitá aj na iné integračné ICT riešenia v rámci európskej energetiky. Hosťovanie, prevádzka a údržba nového riešenia budú umožnené na platforme Unicorn Energy Cloud.

Jan Konrád, International Services Director spoločnosti Unicorn Systems, k tomu poznamenal: „Z tohto nového projektu mám veľkú radosť, pretože sa opäť jedná o projekt, ktorý prispieva k budovaniu efektívneho a transparentného európskeho trhu s energiami.“

Phil Moody, generálny tajomník združenia AIB, dodáva: „Prináša ďalšie vylepšenie pre našich členov aj jednotlivo u nich registrovaných subjektov a zaistí zákazníkom garantované informácie o pôvode ich energie.“ 

Zdroj: Unicorn Systems, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.