Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Spoločnosť Unicorn Systems implementovala riadiaci systém pre BritNed

Tento nový systém zabezpečuje generovanie riadiacich hodnôt (tzv.Power Orders), teda MW hodnôt, ktoré priamo určujú a kontrolujú prevádzku podmorského HVDC vedenia medzi Veľkou Britániou a Holandskom. Tieto vstupné hodnoty sú priebežne prijímané a aktualizované z aukčného systému Kingdom. Riadiaci systém zaisťuje aj automatickú výmenu dát so systémami oboch susediacich prevádzkovateľov prenosových sústav. Jeho hlavným prínosom je účinné a účelné riadenie samotného HVDC vedenia v reálnom čase. Okrem toho zaisťuje aj bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky a minimalizuje všetky prevádzkové odchýlky na príslušnom vedení.

BritNed Control Point System bol implementovaný na báze komplexnej platformy Unicorn Open Energy Platform, spoľahlivej univerzálnej základni pre rozsiahle IT systémy. Táto platforma ponúka kombináciu sady stabilných a osvedčených komponentov (napr. e-mailové a SMS upozornenia, široké možnosti konfigurácie, monitorovacie komponenty a komponenty na tvorbu zostáv) s množstvom konfigurovateľných modulov a umožňuje implementáciu širokého spektra funkcií.

Dodávka nezahŕňala len samotný riadiaci systém, ale aj dodanie a inštaláciu celej potrebnej infraštruktúry. Táto kombinácia zabezpečuje vysokú dostupnosť 24/7/365 a spoľahlivosť prevádzky.

„Som hrdý na to, že spoločnosť Unicorn Systems úspešne spustila nový riadiaci systém pre BritNed. Som presvedčený, že BNCPS bude prispievať k efektívnej a stabilnej prevádzke HVDC vedenia spoločnosti BritNed a zároveň obohatí portfólio vysoko špecializovaných HVDC systémov spoločnosti Unicorn,“ prehlásil Jan Konrád, International Services Director spoločnosti Unicorn Systems.

„Napriek komplexnosti a rozsiahlosti celého procesu budovania riadiaceho systému pre HVDC vedenie prevádzkované v režime 24/7/365, dokázali spoločnosti BritNed a Unicorn Systems zavŕšiť projekt úspešným GoLive. Systém BNCPS umožní zvýšiť efektivitu prevádzky spoločnosti BritNed a ponúkne väčšiu flexibilitu pri zdokonaľovaní a aktualizácii systému v súlade s budúcimi potrebami,“ uviedol Steve Coomber, obchodný riaditeľ spoločnosti BritNed.

Zdroj: Unicorn Systems a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.