Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2015 Jadrová energia od Energia.skSITA

Spoločnosť TVEL zahajuje spoluprácu s argentínskymi organizáciami

Argentínska spoločnosť INVAP sa zaoberá projektovaním a stavbou jadrových elektrární a CNEA je vládna komisia pre rozvoj jadrovej energetiky a výskumu v tejto oblasti. Pod memorandá sa podpísali viceprezident spoločnosti TVEL Felix Abolenin, predseda komisie CNEA Norma Boero a výkonný riaditeľ spoločnosti INVAP Héctor Eduardo Otheguy.

Z dokumentov má vzísť široká spolupráca oboch krajín na poli jadrovej energetiky, vrátane dodávok jadrového paliva a jeho komponentov pre argentínske energetické, ale aj výskumné reaktory. Okrem toho má TVEL do Argentíny dodávať svoje zirkóniové výrobky pre palivový cyklus a bude sa zúčastňovať argentínsko-ruských výskumných projektov. Jednotlivé strany sa zaviazali, že vytvoria bilaterálnu pracovnú skupinu, ktorá bude reprezentovať všetkých účastníkov dohôd.

Spoločnosť TVEL bola založená 21. septembra 1996, aby spojila veľké množstvo ruských podnikov na výrobu jadrového paliva, na obohacovanie a konverziu uránu, na výrobu obohacovanie centrifúg a tiež organizácie pre výskum a vývoj v oblasti jadrového palivového cyklu. Táto spoločnosť dodáva palivo pre 78 energetických reaktorov v 15 krajinách sveta, do výskumných reaktorov v 9 krajinách a pre jadrové ľadoborce. Každý šiesty energetický reaktor používa palivo od spoločnosti TVEL.

Zdroj: AMI Communications Slovakia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.