Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovensky plynarensky priemysel budova bratislava spp mapy.png
Foto: ilustračné, maps.google.com
26. apríla 2023 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel podpísal s nemeckou spoločnosťou memorandum o porozumení

Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel (SPP) podpísala v Berlíne s nemeckou spoločnosťou RWE Supply & Trading memorandum o porozumení a pokračuje tak v zabezpečovaní ďalšej strategickej úlohy pre posilnenie energetickej nezávislosti Slovenska.

Ako firma v utorok informovala, memorandum vytvára predpoklad pre hľadanie potenciálnych príležitostí, ktoré by spoločnosti mohli poskytnúť prístup k regazifikačným kapacitám v LNG termináloch na nemeckom pobreží. Obe spoločnosti zároveň vyjadrili záujem na prehĺbení obchodnej spolupráce a poskytnutí možností získať prístup ku skladovacím kapacitám v Nemecku.

SPP plánuje zabezpečiť prístup pre Slovensko ku LNG terminálom a ich regazifikačným kapacitám do roku 2026. Aj preto podpísal v poslednom období s kľúčovými partnermi z Talianska, Poľska a Nemecka memorandá o porozumení. SPP súbežne vedie rokovania aj s producentami LNG z USA, Kataru, Ázie či Afriky,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou SPP Ondrej Šebesta.

Diverzifikáciu dodávok spoločnosť zabezpečila uzatvorením diverzifikačných kontraktov s najväčšími medzinárodnými dodávateľmi zemného plynu, ktorými na 70 % zabezpečila pokrytie spotreby svojich zákazníkov z iného ako ruského zdroja.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.