Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ENERGETIKA: Cvičenie „Križovany 2015“
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
7. októbra 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Spoločnosť SEPS chce riadiť 61 manažérov, výberové konanie bude zrejme budúci týždeň

Do výberového konania sa prihlásilo Ministerstvu financií SR, ktoré je jediným akcionárom SEPS, celkovo 61 uchádzačov.

Výberové konanie prebehne pravdepodobne budúci týždeň. Finalizujeme termíny výberového konania,“ uviedlo pre agentúru SITA ministerstvo financií.

Dočasne dosadení manažéri

Ako potvrdil rezort financií, o pozíciu člena predstavenstva SEPS zabojujú aj v apríli dočasne dosadení manažéri Jaroslav Vach a Martin Riegel.

Svetozár Krnáč už o členstvo v predstavenstve SEPS záujem neprejavil. Podľa informácií portálu vEnergetike.sk, strategický energetický podnik chcú riadiť odborníci z rôznych oblastí, napríklad aj z bankového sektora.

Rezort financií hľadá všetkých štyroch členov predstavenstva.

Nový členovia predstavenstva

Ministerstvo financií už zriadilo aj výberovú komisiu, ktorá rozhodne o štyroch nových členoch predstavenstva SEPS.

Predsedom výberovej komisie je predseda výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre hospodárske záležitosti,“ informuje rezort.

Predsedom parlamentného hospodárskeho výboru je pritom poslanec za hnutie OĽaNO Peter Kremský. Za hnutie, ktoré nominovalo za ministra financií Eduarda Hegera.

Nádejní manažéri

Ako informovalo ministerstvo financií, nádejných nových manažérov slovenského prevádzkovateľa elektrizačnej prenosovej sústavy budú taktiež hodnotiť štátny tajomník ministerstva, generálna tajomníčka služobného úradu, zástupca ministerstva hospodárstva a zástupca zamestnancov podniku.

Konečné slovo výberu však bude mať opäť minister financií.

O obsadení funkcií rozhoduje minister, pričom osobu, ktorá bude zvolená za člena predstavenstva obchodnej spoločnosti, vyberie zo zoznamu uchádzačov, ktorí vyhoveli kritériám výberového konania,“ upozorňuje ministerstvo financií.

Prenos elektrickej energie

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vznikla rozdelením spoločnosti Slovenské elektrárne k 21. januáru 2002 na tri samostatné akciové spoločnosti.

Spoločnosť vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska, ako aj dovoz, vývoz, tranzit elektrickej energie a jej presné meranie. Jediným akcionárom firmy je Ministerstvo financií SR.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.