Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Spoločnosť Nafta vlani s nárastom zisku o takmer 19 %

V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o takmer 19 %. Firma vlani zaznamenala výnosy na úrovni 180,7 mil. eur, čo medziročne predstavuje nárast o vyše 9 %. „K dosiahnutému hospodárskemu výsledku prispeli predovšetkým výnosy z predaja nových skladovacích služieb, rozvoj skladovacej kapacity a pozitívny vývoj na trhu s uhľovodíkmi,“ okomentoval dosiahnuté výsledky generálny riaditeľ spoločnosti Nafta Martin Hollý.

Dosiahnutý hospodársky výsledok bol podľa Hollého podporený aj expanziou služieb podzemných opráv sond na českom trhu, uzavretím významných súdnych sporov z minulosti a efektívnym riadením nákladov. V tomto roku chce spoločnosť podľa svojho predsedu predstavenstva Michaela Fippera naďalej napredovať v skladovacom projekte Gajary-báden. „Firma bude naďalej rozvíjať ponúkané skladovacie produkty a ponúkať služby na externých trhoch,“ dodal Fipper.

Kľúčovou aktivitou spoločnosti Nafta je skladovanie zemného plynu v komplexe podzemných zásobníkov na Záhorí. Celková kapacita komplexu zásobníkov Láb je aktuálne 2,3 mld. metrov kubických zemného plynu, čo predstavuje takmer 45 % celoročnej spotreby plynu na Slovensku. V uplynulom roku podnik úspešne ukončil druhú etapu rozširovania komplexu podzemného zásobníka v skladovacom objekte Gajary-báden. Do dnešného dňa spoločnosť preinvestovala v rámci tohto projektu približne 100 mil. eur. Po jeho úplnom dokončení v roku 2014 bude kapacita zásobníkov navýšená o ďalších 200 mil. metrov kubických na celkových 2,5 mld. metrov kubických.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.