Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn potrubie dodávka plynu
Foto: ilustračné, GettyImages
25. júna 2020 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Spoločnosť Nafta navýšila zisk o necelé dva milióny eur, v minulom roku bol zisk vo výške 70,1 milióna eur

Významným míľnikom uplynulého roka v oblasti skladovania plynu bol predovšetkým vstup našej spoločnosti na nemecký trh vďaka akvizícii troch podzemných zásobníkov v Bavorsku,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Nafta Martina Štecová.

V prieskumných činnostiach pokračovala Nafta aj na Ukrajine, kde aktívne pôsobí už od roku 2016.

Zásoby plynu

Zaujímavý vývoj v minulom roku firma zaznamenala najmä v oblasti skladovania zemného plynu, keď už v letných mesiacoch boli podzemné zásobníky naplnené na úroveň 100 %.

Bolo to v dôsledku obáv zákazníkov z možného nepredĺženia kontraktu medzi Ruskom a Ukrajinou na konci minulého roku, čo viedlo k predzásobeniu sa plynom,“ vysvetlila Štecová.

Medzinárodná spoločnosť

V uplynulom roku sme pokračovali v napĺňaní stratégie rastu našich kľúčových činností a v efektívnom využívaní dlhoročného know-how doma aj na zahraničných trhoch. Úspešne sme sa etablovali na nemeckom trhu a svoje rozsiahle skúsenosti sme uplatnili aj na Ukrajine. Smerujeme k pozícií európskeho lídra v podzemnom skladovaní zemného plynu a v prieskume a ťažbe uhľovodíkov,“ zhodnotil rok 2019 generálny riaditeľ spoločnosti Nafta Martin Bartošovič.

Spoločnosť Nafta je medzinárodná spoločnosť so skúsenosťami v oblasti skladovania a budovania podzemných zásobníkov zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov.

Spoločnosť aktívne pôsobí okrem Slovenska aj v Českej republike, Nemecku, Rakúsku a na Ukrajine. Spoločnosť je s celkovou skladovacou kapacitou približne 60 terawatthodín v pozícii šiesteho najväčšieho prevádzkovateľa zásobníkov plynu v Európe.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.