Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. decembra 2012 Jadrová energia od Energia.skTASR

Spoločnosť JAVYS získala certifikáty podľa noriem ISO

Certifikáty podľa neho potvrdzujú, že procesné riadenie manažérskych systémov v oblasti kvality, environmentálneho manažérstva, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v JAVYS spĺňa vysoké kritériá a požiadavky medzinárodných noriem.

Dlhodobým zámerom spoločnosti JAVYS je prezentovať sa ako dôveryhodná spoločnosť, ktorá vykonáva na vysokej kvalitatívnej úrovni činnosti súvisiace s vyraďovaním jadrových zariadení, nakladaním s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoretým jadrovým palivom.

Certifikačný proces znamenal celkovú revíziu dovtedy uplatneného integrovaného systému manažérstva. Cieľom bolo nastaviť integrovaný manažérsky systém tak, aby spĺňal najnovšie požiadavky medzinárodných noriem, príslušných bezpečnostných noriem Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu – MAAE a v neposlednom rade aj legislatívy SR.

Udelenie certifikátov potvrdzuje správnosť smerovania JAVYS k upevňovaniu jeho postavenia na národnom aj medzinárodnom trhu a k celkovému lepšiemu vnímaniu spoločnosti JAVYS verejnosťou. Uplatnený procesný model zosúladil procesné riadenie s procesným prístupom, s možnosťou jeho inovácie v prípade organizačných alebo technologických zmien, respektíve zmien v predmete podnikania spoločnosti.

Získanie certifikátov vypovedá o tom, že spoločnosť funguje a realizuje svoje poslanie v súlade s medzinárodne uznávanými normami, neustále pracuje na zvyšovaní kvality poskytovaných služieb. JAVYS bude aj naďalej pod neustálym dohľadom certifikačného orgánu a v zmysle pravidiel o certifikácii bude spôsob riadenia manažérskych systémov pravidelne komplexne preverovaný.

Poslaním akciovej spoločnosti Jadrová a vyraďovacia spoločnosť je najmä prevádzkovanie, udržiavanie a vyraďovanie jadrových zariadení, nakladanie s vyhoreným jadrovým palivom, ako aj poskytovanie jadrových služieb v oblasti nakladania s rádioaktívnymi odpadmi. Jediným akcionárom spoločnosti je Ministerstvo hospodárstva SR.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.