Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jadrová energia atomova elektráren europska unia
Foto: ilustračné, GettyImages
17. januára 2024 Jadrová energia od Energia.skSITA

Spoločnosť JAVYS uskutočnila v minulom roku 16 prepráv jadrového paliva

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) uskutočnila v minulom roku päť prepráv vyhoretého a zabezpečovala jedenásť prepráv čerstvého jadrového paliva.

Prepravy vyhoretého jadrového paliva boli realizované z III. a IV. bloku jadrovej elektrárne (JE) Jaslovské Bohunice a taktiež z II. bloku (JE) Mochovce do Medziskladu vyhoretého jadrového paliva spoločnosti JAVYS v Jaslovských Bohuniciach,“ uviedla Miriam Žiaková, hovorkyňa spoločnosti JAVYS.

Ako ďalej informovala hovorkyňa, spoločnosť JAVYS zabezpečovala aj jedenásť prepráv čerstvého jadrového paliva (ČJP) od producenta ČJP pre prevádzkované bloky JE, pričom tri boli realizované formou železničných prepráv a osem formou letecko-cestných prepráv.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.