Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) v utorok 23. marca oficiálne dezignovala Jadrovú a vyraďovaciu spoločnosť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, Christian Bruna/Pool Photo via AP
25. marca 2021 Jadrová energia od Energia.skSITA

Spoločnosť JAVYS sa zaradila do schémy spolupracujúcich centier MAAE

Informoval o tom Úrad jadrového dozoru (ÚJD) SR ako koordinátor spolupráce Slovenska s agentúrou. Formalizácia dohody sa uskutočnila formou virtuálneho podpisového ceremoniálu.

Štvrté spolupracujúce centrum

Ako uviedla riaditeľka kancelárie úradu Miriam Vachová, zaradenie spoločnosti JAVYS do schémy spolupracujúcich centier MAAE je potvrdením medzinárodného uznania jeho vedecko-technických kapacít, ako aj vysokej úrovne slovenskej expertízy v oblasti mierového využívania jadrovej energie.

JAVYS sa tak stal v poradí štvrtým spolupracujúcim centrom v danej oblasti. V nasledujúcich štyroch rokoch bude agentúre pomáhať v budovaní kapacít a podpore členských štátov pri vyraďovaní jadrových zariadení z prevádzky a súvisiacom nakladaní s rádioaktívnym odpadom.

Celosvetový kontaktný bod

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu so sídlom vo Viedni je medzinárodná organizácia v rámci OSN. Je celosvetovým kontaktným bodom pre spoluprácu v oblasti mierového využívania atómovej energie.

Jej poslaním je podporovať výskum a vývoj pre mierové účely, vrátane výroby elektrickej energie, zabezpečovať výmenu vedecko-technických informácií, vyvíjať bezpečnostné štandardy a na ich základe podporovať dosiahnutie vysokej úrovne jadrovej bezpečnosti, ako aj ochrany zdravia a životného prostredia pred nepriaznivými účinkami ionizujúceho žiarenia.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.