Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Innogy slovensko vse vychodoslovenska energetika.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.innogy.sk
27. mája 2022 Ostatné od Energia.skSITA

Spoločnosť innogy Slovensko sa zlučuje s VSE

Zlúčenie sesterských spoločností schválilo valné zhromaždenie VSE Holding, ako aj valné zhromaždenie VSE a innogy Slovensko.

Spoločnosť innogy Slovensko sa zruší bez likvidácie formou zlúčenia so spoločnosťou VSE, ktorá bude právnym nástupcom innogy Slovensko.

Zlúčenie nastane zápisom do Obchodného registra SR, pričom očakávaný deň zápisu je 1. júl 2022. Informovala o tom Katarína Šulíková z VSE.

Podpora lokálnych značiek

Našou prioritou je podporovať lokálne značky a zákazníkom priniesť výhody jednej silnej a stabilnej spoločnosti – VSE,“ prezentuje dôvody transakcie predseda predstavenstva a generálny riaditeľ VSE Juraj Bayer.

Zákazníci nemusia podniknúť žiadne kroky. Spoločnosť innogy Slovensko bude svojim zákazníkom z radov domácností i firiem a organizácií dodávať zemný plyn do júna 2022.

Od júla, resp. dňom zápisu transakcie do OR SR, bude ich dodávateľom spoločnosť VSE, ktorá je držiteľom oprávnenia na dodávku zemného plynu. Rovnako to platí i pre ďalšie produkty a služby.

Forma zlúčenia nám umožní naďalej poskytovať kvalitné služby tak, aby zákazníci nepocítili žiadnu zmenu. Zákazníci nemusia robiť žiadne kroky, VSE plynulo prevezme všetky záväzky innogy Slovensko, vrátane dodávky zemného plynu na celom území krajiny i ponuku ďalších produktov a služieb,“ uviedol Bayer.

Jeden dodávateľ

Zákazníci, ktorí sú odberateľmi zemného plynu od innogy a odberateľmi elektriny od VSE, budú mať už len jedného dodávateľa – VSE, a. s.

Zákazníkom sa zjednoduší predovšetkým komunikácia. Namiesto dvoch dodávateľov budú mať jedného, s ktorým vybavia všetky svoje požiadavky týkajúce sa zemného plynu i elektriny,“ informoval Bayer.

Faktúry už len z VSE

Na komunikáciu môžu zákazníci využívať predovšetkým webovú stránku www.vse.sk, online službu Webcentrum, či Linku VSE. Faktúry budú prichádzať už len od VSE.

Spoločnosť VSE súčasne rozhodla o zmene obchodného mena svojej dcérskej spoločnosti innogy Solutions. Táto zmena nastane rovnako 1. júla, čo je predpokladaný deň zápisu do OR SR. Nový obchodný názov spoločnosti bude VSE Solutions s.r.o.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.