Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Spoločnosť IBM premení Louvre v prvé „inteligentné múzeum“ v Európe

Louvre, ktorý bol založený v 18. storočí, je dnes domovom tisícok predmetov a artefaktov z obdobia od praveku do roku 1848, vrátane najslávnejšieho obrazu sveta – Mony Lisy. Zachovanie a ochrana zariadení a svetoznámych diel si každoročne vyžiada viac ako 65 tisíc opráv, ktoré zabezpečujú zamestnanci múzea. Vďaka zavedeniu softvérového riešenia Maximo Asset Management  spoločnosti IBM sa personálu múzea podarilo zefektívniť proces údržby a zlepšiť služby zákazníkom, ako aj finančnú stránku, prevádzku a správu múzea.

Múzeum poverilo modernizáciou softvéru Maximo spoločnosť SQLite, obchodného partnera IBM, s cieľom vytvoriť jednotnú informačnú databázu a spoločný archív pre zamestnancov múzea. Integrovaná databáza softvérového riešenia pomáha personálu zobrazovať procesy zahŕňajúce okrem iného plánovanie a realizáciu výmien, čistenie či údržbu miestností a systémov, ako je klimatizácia, vykurovanie, výťahy, osvetlenie a zámky na viac ako 2 500 dverách.

O iniciatíve inteligentnejších budov IBM

Spoločnosť IBM poskytuje technológie pre správu budov – od múzeí po kancelárske budovy, sklady, továrne, elektrárne, laboratóriá, univerzitné areály, byty, letoviská a ďalšie. Dodávané riešenia umožňujú šetriť náklady, lepšie spravovať systémy a znižovať emisie uhlíka. Softvér, hardvér a služby spoločnosti IBM pomáhajú vytvárať, spravovať a udržiavať najinteligentnejšie a najlepšie prepojené infraštruktúry na svete zahŕňajúce inteligentnejšie budovy, mestá, verejné služby, kancelárie, prepravné systémy a prevádzku vo všetkých odvetviach.

V rámci svojej iniciatívy „inteligentnejších budov“, spustenej vo februári 2010, ponúka spoločnosť IBM portfólio riešení pre inteligentnejšie budovy, ktoré je možné integrovať so softvérom pre automatizáciu budov rôznych dodávateľov z celého odvetvia. Riešenie pre monitorovanie a analýzu v reálnom čase, správu priestorov a zariadení a pokročilé dynamické riadiace panely spoločnosti IBM pomáhajú majiteľom a správcom znižovať prevádzkové náklady aj spotrebu energií a zároveň zlepšujú hospodárenie a spoľahlivosť.

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.