Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. marca 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Spoločnosť IBM odhaľuje nové riešenia pre používateľov x86

Nové ponuky zahŕňajú vysokovýkonné systémy, sieťové a softvérové produkty zamerané na to, aby prostredníctvom flexibilných a jednoducho implementovateľných riešení pomáhali klientom optimalizovať prevádzku dátových centier a aby pomáhali redukovať komplexnosť, znižovať náklady a aby poskytovali rýchlu návratnosť investícií.

V súčasnosti klienti vyhľadávajú riešenia, ktoré im pomôžu zvládnuť špecifické podnikateľské výzvy a zlepšia využívanie existujúcich IT infraštruktúr.  Čoraz viac klientov sa za účelom pomoci pri raste svojho podnikania obracia na cloud computing, analytické a iné inteligentnejšie riešenia.  Podľa IDC (1) sa medziročný nárast cloudových implementácií očakáva na úrovni viac než 19 % a navyše nedávna štúdia IBM CIO (2) ukázala, že za posledné dva roky sa cloudové implementácie takmer zdvojnásobili z 33 % na 60 %.

„Od dizajnu serverov, cez softvér a služby, sú riešenia IBM vytvárané tak, aby pomáhali akcelerovať cestu k inteligentnejším operáciám v rámci konceptu Smarter Computing,“ povedal Adalio Sanchez, generálny riaditeľ divízie IBM System x. „Spoločnosť IBM poskytuje jednoducho nasaditeľné cloudové a analytické produkty, aby pomohli klientom nasmerovať svoje firmy na bezprecedentné množstvá údajov a stali sa pri premieňaní týchto informácií na aktuálne firemné prehľady omnoho efektívnejšími.“

Medzi predstavenými riešeniami spoločnosti IBM je nová verzia BladeCenter Foundation for Cloud (BCFC), integrovaná virtualizačná platforma so zabudovanou systémovou správou a navyše predkonfigurovaná so servermi, diskovými poliami a sieťovými zariadeniami (networking). BladeCenter Foundation for Cloud zahŕňa novú generáciu systémov IBM BladeCenter HS23, ktoré ponúkajú o 62 % viac výpočtového výkonu a dodávajú sú s novou intergrovanou technológiou  10GbE Virtual Fabric, ktorá umožňuje klientom spúšťať o 20 % viac virtuálnych strojov, čím sa vytvára optimálne prostredie pre vybudovanie a implementáciu pokročilých cloud-ových aplikácií.

Zvýšená šírka pásma (bandwith) a až štvornásobne viac pamäti umožňuje HS23 podporovať rýchlejšie prenosy údajov, ktoré sú podstatné práve pre virtualizované cloudové a analytické pracovné záťaže.  Okrem toho dokáže nákladovo a časovo úsporná konzolová aplikácia IBM FastSetup for BladeCenter pomôcť klientom zredukovať čas na dokončenie veľkých implementácií z dní na hodiny.

Bytemobile a Leibniz Supercomputer Center vsádzajú na IBM Cloud and Analytics

Spoločnosť Bytemobile so sídlom v Kalifornii a nemecké centrum Leibniz Supercomputing Center v Mníchove sú medzi prvými zákazníkmi, ktorí si zakúpili nasledujúcu generáciu systémov x86 od IBM.  Spoločnosť Bytemobile so sídlom v Santa Clara, popredný celosvetový poskytovateľ mobilných internetových riešení pre globálnych operátorov bezdrôtových sietí, využíva servery IBM BladeCenter HS23 ako základ pre implementáciu svojich cloudových riešení.

„Vďaka novým výkonovým možnostiam BladeCenter HS23 v kombinácii s naším softvérom sme schopní dosahovať dvaapolnásobný výkon oproti našej predchádzajúcej infraštruktúre,“ povedal Chris Koopmans, COO, Bytemobile.  „Riešenie IBM nám umožňuje spracovať veľké množstvá sieťových údajov rýchlejšie a jednoduchšie.  Vzhľadom na fakt, že prenos videa na mobilných sieťach exploduje po celom svete, je to kritický faktor pri schopnosti poskytovať zákazníkom optimálny a bezproblémový zážitok koncového používateľa.“

Centrum Leibniz Supercomputing Center poskytuje supervýpočtové služby vedcom v Mníchove v Bavorsku v Nemecku a iným častiam Európy.  Je v procese inštalácie nového špičkového superpočítača založeného na technológii IBM System x iDataPlex, ktorý bude pomáhať vedcom riešiť široké spektrum náročných vedeckých problémov.

„Náš nový systém SuperMUC poháňaný technológiou iDataPlex bude vedeckej komunite umožňovať testovanie teórií, návrhy experimentov a predpovedať dôsledky ako nikdy predtým,“ povedal Profesor Dr. Arndt Bode, riaditeľ supervýpočtového centra LRZ.  „Okrem toho umožní nový systém SuperMUC poskytovanie predtým nedosiahnuteľnej energetickej úspornosti pri súčasne zachovanom výkone.“

Riešenia IBM SmartCloud pre stredne veľkých firemných klientov

Spoločnosť IBM tiež uviedla nové a cenovo prístupné riešenia SmartCloud, poháňané najnovším serverom IBM System x 3650 M4, najrozšíriteľnejším a najviac rozširovateľným systémom svojho druhu.  Systém x3650 M4 demonštroval vynikajúci výkon v porovnávacích testoch priemyselných štandardov. (Dosiahol prvenstvo v kategórii dvoch procesorov v porovnávacom teste SPECvirt_sc2010 (3), stanovil nový rekord pre výkon dvojprocesorových serverov v TPC-E (4), kde bol o viac než 45 % rýchlejší než výsledok predchádzajúcej generácie dosiahnutý serverom HP ProLiant DL380 G7 (5) a získal prvenstvo v dvojprocesorových výsledkoch na systéme Windows v porovnávacom teste dvojvrstvovej štandardnej aplikácie SAP SD.(6)

Systém x 3650 M4 sa tiež dodáva s technológiou úložiska IBM eXFlash SSD, čím prináša exkluzívne schopnosti úložiska IBM podnikovej úrovne do dvojpäticového rackového servera. Technológia SSD umožňuje 30-násobne vyšší výkon a 90 %-né zvýšenie výkonu na Watt pre konsolidačnú súčinnosť a databázové záťaže.  Nový systém x3650 M4 navyše podporuje portfólio ponúk IBM Smarter Analytics, sadu kompaktných, integrovaných, jednoduchých analytických riešení podporovaných dvojpäticovými systémami System x, na ktorých beží BI riešenie IBM InfoSphere Data Warehouse a Cognos a softvér pre správu výkonu.

Nové portfólio výpočtových riešení x86 spoločnosti IBM zahŕňa tiež nasledovné:

  • IBM System x iDataPlex dx360 M4, ktorý ponúka významnú flexibilitu pre podporu širokého spektra vysokovýkonných výpočtových pracovných záťaží (technical comuting workload).  Tento systém je navrhnutý pre dátové centrá vyžadujúce vysoký výkon pri obmedzenom podlahovom priestore a výkonnú a chladenú infraštruktúru.  Tento systém iDataPlex, dostupný so špeciálne navrhnutou technológiou chladenia teplou vodou exkluzívnou pre IBM, je až o 40 percent energeticky úspornejší než vzduchom chladené systémy vďaka obnove 90-tich percent tepla na uzol.
  • Zhutnený a bohatý na funkcie je server IBM System x 3550 M4 s rozmerom 1U navrhnutý pre dátové a podnikovo-kritické záťaže a vežový server  IBM System x3500 M4 poskytuje výkon dátového centra v desktopovom balení.  x3550 M4 poskytuje štyrikrát viac pamäte, viac virtuálnych strojov a vylepšený sieťový výkon v menšom priestore za porovnateľnú cenu.  x3500 M4 ponúka rovnako štvornásobok pamäte a navyše o 33 % viac úložnej kapacity než predchádzajúce generácie. Je navrhnutý pre tichú prevádzku a ľahko zapasuje pod stôl alebo skriňu, čím sa stáva ideálnym pre kancelárske prostredia.
  • IBM Feature on Demand (FoD) v rámci celej produktovej línie IBM System x. Feature on Demand  umožňuje klientom na základe požiadavky aktivovať alebo odblokovať funkcie vo firmvéri alebo softvéri, čím poskytuje zákazníkom schopnosť systémov rásť spolu s rastom ich podnikania bez nutnosti nákladného roztrieštenia a výmeny.

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.