Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Spoločnosť Eustream má nového člena predstavenstva

Predstavenstvo spoločnosti Eustream a.s. má nového člena. Na základe návrhu Fondu národného majetku SR sa ním stal Branislav Bajza. Vo funkcii podpredsedu predstavenstva vystriedal Miroslava Gaža. Ako informovala spoločnosť, valné zhromaždenie rozhodlo aj o zmene v dozornej rade. Po uplynutí funkčného obdobia odchádzajú Jaroslav Krč-Šebera, Martin Ryba a Ivan Švec. Novými členmi dozornej rady sú Anton Kupšo a Andrej Senaj.

Spoločnosť Eustream je prevádzkovateľ prepravnej siete a prepravca zemného plynu s kapacitou viac ako 90 miliárd metrov kubických za rok a s celkovou dĺžkou prepravného systému 2 270 kilometrov. Firma odštartovala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením prepravných aktivít od Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) ako jeho 100-percentná dcérska spoločnosť. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium Slovak Gas Holding pozostávajúce zo spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %).

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.