Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. septembra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Spoločnosť Enel v Indexe Dow Jones Sustainability aj v roku 2012

Generálny riaditeľ Fulvio Conti: „Je našou povinnosťou tvoriť hodnoty pre všetky zainteresované strany.“

Na základe posledných údajov, etické fondy držia vo svojom portfóliu približne 19% voľne obchodovateľných akcií spoločnosti Enel, čo je 6,9% akciového kapitálu.

V indexoch je aj spoločnosť Endesa.

Spoločnosť Enel má zastúpenie v 40 krajinách, na štyroch kontinentoch sveta, v celkovom umiestnení z ekonomického a sociálneho hľadiska indexu Dow Jones Sustainability potvrdzuje jeden z najlepších výsledkov pri porovnaní s priemerom odvetvia a výrazne zvyšuje svoje environmentálne aktivity voči predchádzajúcemu roku.

Ako uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Enel, Fulvio Conti: „dosiahnuté výsledky nás napĺňajú uspokojením, potvrdzujeme tým, že plány rozvoja celej Skupiny nie sú založené len na ekonomickej návratnosti ale aj na prínosoch, ktoré vytvárajú pre všetky zainteresované strany. Medzinárodná expanzia  posledných rokov nám potvrdila, že ozajstným ukazovateľom úspechu pre podnik z oblasti energetiky  je, keď každý deň sa správa zodpovedne a pritom eticky a zároveň má pri svojom podnikaní na zreteli jasné sociálne hodnoty.”

DJSI vznikol v roku 1999, ide o prvý globálny index, ktorý celosvetovo hodnotí finančné výsledky popredných spoločností v oblasti udržateľného podnikania. V súčasnosti prostredníctvom rôznych finančných produktov indexy Dow Jones Sustainability celkove spravujú približne 8 mld. dolárov. DJSI je prostredníctvom 60 licencií prepojený s finančnými produktmi 16 štátov: je to jasným dôkazom rastúcej tendencie investorov využívať index, aby vo svojich portfóliách uplatnili konkrétne stratégie udržateľnosti. 

Na základe posledných údajov z júna roku 2011, etické fondy držia vo svojom portfóliu približne 19% voľne obchodovateľných akcií spoločnosti Enel, čo predstavuje 6,9% akciového kapitálu. 

V priebehu roka 2011 sa skupina Enel stala aj súčasťou významného indexu  FTSE4Good. Sériu akciových indexov FTSE4Good založila spoločnosť FTSE Global Index Company s cieľom podporovať investovanie do spoločností, ktoré splňujú celosvetovo uznávané štandardy v oblasti zodpovedného podnikania. Podniky nachádzajúce sa v FTSE4Good splňujú prísne sociálne a environmentálne kritériá a boli ohodnotené ako schopné kapitalizovať prínosy vyplývajúce z činností zodpovedného podnikania. 

Prítomnosť spoločnosti Enel v indexoch Dow Jones Sustainability Index a FTSE4Good, potvrdzuje popredné miesto v najvýznamnejších globálnych indexoch udržateľnosti.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.