Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. augusta 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Spoločnosť Enel medzi prvými piatimi spoločnosťami v najnovšom zozname časopisu Fortune „Change The World“

Časopis ocenil spoločnosť Enel za vedenie revolúcie súvisiacej s obnoviteľnými zdrojmi, pretože niečo takéto sa skôr očakáva od malých startapov, ako od gigantickej spoločnosti s tradíciou a zdôraznil skutočnosť, že v roku 2014 skupina vyrobila 38% svojej produkcie z obnoviteľných zdrojov, pričom toto číslo vzrastie na 48% počas nasledujúcich štyroch rokov. Fortune tiež naznačil záväzok výkonného riaditeľa spoločnosti Enel Francesca Staraceho urobiť zo Skupiny neutrálnu spoločnosť v súvislosti s oxidom uhličitým.

„Sme potešení, že časopis Fortune uznal kľúčovú úlohu energetického priemyslu ako hybnej sily pokroku a vedúcu úlohu Skupiny Enel v tomto procese. Elektrina je základom pre priemyselnú a poľnohospodársku produkciu, ako aj pre tvorbu pracovných miest, zlepšuje vzdelávanie a ochranu zdravia a otvára nové možnosti pre rast,” povedal CEO spoločnosti Starace vo svojej reakcii na túto správu. „Našou úlohou je zabezpečiť dodávky energie dostupnej pre všetkých, ktoré sú udržateľné v dlhodobom horizonte a zároveň sa potrebujeme uistiť, že je dodávaná v harmónii s potrebami komunít, ktorým slúži.”

Rebríček „Change the World“ časopisu Fortune bol vytvorený s cieľom zdôrazniť vieru, že kapitalizmus je možné oslavovať za jeho schopnosť robiť dobro. Za týmto účelom časopis Fortune a nezisková konzultačná spoločnosť skúmajúca sociálne dopady FSG získali na pomoc malú armádu expertov z oblasti obchodu, akademického prostredia a neziskového sektora na celom svete a opýtali sa ich na ich odporúčanie spoločností, ktoré robia dobro ako súčasť svojej neziskovej stratégie

Časopis Fortune, spoločný tím FSG a  Iniciatíva zdieľané hodnoty následne preverili viac ako 200 nominovaných spoločností podľa štyroch kritérií: miera zahrnutých podnikateľských inovácií, merateľný dosah na dôležité sociálne výzvy, prínos činností so zdieľanou hodnotou na ziskovosť spoločnosti a konkurenčnú výhodu, ako aj dôležitosť snahy zdieľať hodnoty na celkové podnikanie. Novinári časopisu Fortune následne preskúmali každého z nominovaných a vytvorili zoznam 50 spoločností, z ktorých šéfredaktori časopisu vytvorili rebríček na základe vlastného reportingu a poskytnutých analýz

Skupina Enel sa umiestnila na 69 mieste indexu časopisu Fortune Global 500 a je to druhý najväčší podnik na tomto zozname. Umiestňuje sa v tomto zozname už 21 rokov a svoje vysoké umiestnenie dosahuje vďaka dobre vyváženému výrobnému portfóliu a svojej politiky nula emisií oxidu uhličitého, ktorá patrí medzi priority Skupiny.

Ak si chcete pozrieť úplný rebríček časopisu Fortune, navštívte http://fortune.com/change-the-world.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.