Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. apríla 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Solárny developer SunEdison požiadal v USA o ochranu pred veriteľmi

SunEdison patril v minulosti k najrýchlejšie rastúcim firmám v rozvoji energií z obnoviteľných zdrojov. Spoločnosť ale viedla agresívnu politiku akvizícií, čo ju zaťažilo dlhom vo výške 12 miliárd dolárov.

V dokumentoch k žiadosti o ochranu uviedla, že k vlaňajšiemu koncu septembra evidovala aktíva vo výške 20,7 miliardy dolárov a záväzky v objeme 16,1 miliardy dolárov.

Spoločnosť chce procedúru využiť na zníženie dlhu či k tomu, aby sa zbavila menej zásadných aktivít. Developerom solárnych projektov ako SunEdison síce naďalej plynú výhody z veľmi slušného dopytu, na výkone ich akcií sa ale podpísali obavy investorov, že záujem o ich služby by spolu s nízkymi cenami ropy mohli klesnúť.

SunEdison sa navyše okrem problémov s obrovským dlhom dostal do sporov so svojimi dcérskymi firmami, ktoré vlastnia a prevádzkujú aktíva v oblasti zelených energií. SunEdison tiež stojí pred zhruba dvoma desiatkami žalôb, väčšinou podaných samotnými akcionármi, podľa ktorých firma mylne informovala o svojej finančnej situácii. Spoločnosť vyšetruje aj americké ministerstvo spravodlivosti a Komisia pre cenné papiere a burzy, ktorá podľa médií firmu podozrieva, že na jeseň investorom nepravdivo uviedla, že má v hotovostných rezervách viac než jednu miliardu dolárov.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.