Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. októbra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

So SR budeme hľadať možnosť spolupráce v oblasti obnoviteľnej energie

„Sme veľmi radi, že takéto niečo môžeme vidieť. Vy máte svoje vlastné skúsenosti z tejto oblasti, my máme svoje skúsenosti z veternej, vodnej a slnečnej energie. Prostredníctvom Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru (FM EHP) a Nórskeho finančného mechanizmu (NFM) tiež podporujeme projekty týkajúce sa biomasy a energetických zdrojov šetrných k životnému prostrediu,“ uviedla pre TASR veľvyslankyňa Nórskeho kráľovstva na Slovensku Trine Skymoenová.

Súčasne pripomenula, že otázka dovozu nórskeho plynu na Slovensko je výlučne komerčnou záležitosťou. „Nórsko je piaty najväčší ropný vývozca do sveta. Sme tretí najväčší vývozca plynu do sveta a druhý najväčší vývozca plynu do Európy. Rozhodnutie o predaji ropy a plynu je ale vždy komerčným záujmom, nie politickým. A dodávky plynu sú vždy dlhodobou záležitosťou, pretože, ak chcete predávať plyn, potrebujete vybudovať plynovody, a to si vyžaduje veľa času aj finančných prostriedkov,“ uzavrela.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.