Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

SNS: V koalícii zostávame, budeme hľadať riešenia problémov v energetike

„Dostal som dnes mandát, aby som s mojimi koaličnými partnermi prebral v stredu o jednej, ako ďalej s energetikou,“ uviedol Danko. Podľa neho súčasnú situáciou okolo cien energií nespôsobila SNS ani súčasná vláda, ale je to dedičstvo minulosti. Danko zdôraznil, že je potrebné vyriešiť vzťah štátu s Energetickým a průmyslovým holdingom (EPH) a s ďalšími finančnými skupinami, ktoré pôsobia v energetike. EPH je súkromný spoluvlastník SPP, Slovenských elektrární či Stredoslovenskej energetiky (SSE). Danko viackrát kritizoval pôsobenie zahraničných spoločností v energetike.

„Musíme sa verejne ohradiť voči tomu, aby niekto špinil SNS za nárast cien energií,“ uviedol Danko. Nominanti strany podľa jeho slov nemali dosah na cenotvorbu energií. „Naši nominanti sa dostali do niektorých pozícií až po týchto nešťastných regulačných konaniach,“ vysvetlil predseda SNS. Nominanti v štátnych podnikoch sú podľa neho často iba štatisti.

Danko minulý týždeň pripustil, že pre nárast cien energií je kríza v koalícii. Viackrát kritizoval vtedajšieho šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka. Ten po kauze nárastu poplatkov za energie v piatok 3.2. odstúpil z funkcie.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam, videozáznam a fotoreportáž.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.