Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. marca 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Smernica o toxických látkach nebude upravovať OZE

Výbor pre životné prostredie EP v stredu odsúhlasil návrh Smernice o obmedzovaní používania nebezpečných látok v elektrických a elektronických zariadeniach (RoHS). Produkcia a používanie solárnych panelov sa už nebude riadiť príkazmi smernice. Zmena sa tiež týka priemyselných inštalácií, nástrojov a materiálov.

Smernica upravuje pravidlá využívania toxických látok v domácich spotrebičov. Zariadenia potrebné pri výrobe obnoviteľnej energie sa doteraz zaraďovali medzi spotrebiče akými sú televízor, rádio, či počítač. Výrobcovia solárnej a veternej elektriny sa tak cítili znevýhodnení oproti výrobcom elektriny z fosílnych palív.

Výnimky smernice a dôsledky ich využívania sa preskúmajú do decembra 2014. Návrhom Komisie sa môže ich zoznam rozšíriť. Pozmenený návrh smernice RoHS sa dostane do pléna Európskeho parlamentu v júli 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.