Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. augusta 2010 Ostatné od Energia.skTASR

Smer-SD popiera informácie denníka Kommersant

Podľa článku v denníku Kommersant bola na Slovensku 11. augusta zaregistrovaná firma Gazprom, s.r.o., so základným imaním pol miliardy eur, z ktorých 150 miliónov už bolo splatených. Zakladateľmi spoločnosti Gazprom, s.r.o., sú podľa ruského denníka firmy Marica Limited, zaregistrovaná na Malte, ktorá zaplatila 75 percent z vloženej sumy a Priemyselný park Partizánske zvyšných 25 percent. Podľa nemenovaného zdroja Kommersantu, údajne z prostredia slovenských obchodníkov s plynom, by za Priemyselným parkom Partizánske mali byť Ficove peniaze. Kommersant však priznáva, že sa túto skutočnosť nepodarilo potvrdiť. O druhej firme, Marica Ltd. zdroj denníka nič nevedel.

Na otázku TASR, či Smer-SD bude článok komentovať a či vie vylúčiť, že sa tieto informácie zakladajú na pravde, Glendová reagovala, že ide o „absolútne nezmysly“.

Gazprom, s.r.o., nemá žiadny vzťah k ruskému plynárenskému koncernu Gazprom. „Ochranná známka Gazprom je registrovaná a chránená na Slovensku, rovnako ako v iných krajinách. Žiaľ, ani to nie je zárukou, že pokusy o zneužitie našej značky sa nebudú diať. Ani Gazprom, ani žiadna z jeho pobočiek nemá žiadny vzťah k novozaregistrovanej spoločnosti Gazprom, s.r.o.,“ uvádza sa v stanovisku ruského plynárenského gigantu.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.