Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fico Jahnátek - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ľubomír Jahnátek a Robert Fico v martinskej teplárni. Foto: SITA / Milo Fabian
16. februára 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

SMER navrhne zákon o neprivatizovaní teplární

Opozičný Smer-SD zvolá týždeň pred riadnym marcovým zasadnutím parlamentu mimoriadnu schôdzu, na ktorej predloží svoj návrh zákona o neprivatizovaní teplární. Opätovne predloží aj zákon o zavedení osobitného zdanenia bánk. Na tlačovej konferencii po výjazdovom rokovaní tieňovej vlády to dnes v Žiline avizoval predseda strany a tieňového kabinetu Robert Fico.

Smer-SD principiálne odmieta privatizáciu šiestich štátnych teplární: „Ide o strategický majetok, ktorý zabezpečuje dodávku tepla do domácností približne pre 1 milión ľudí. A nevidíme žiadny dôvod na to, aby takýto strategický majetok ovládali cudzie zahraničné spoločnosti. Podrobná analýza hospodárenia jednotlivých teplární ukazuje, že sú schopné žiť samostatný život bez účasti zahraničného vlastníka. Obávame sa, že ak dôjde k privatizácii teplární, automaticky dôjde aj k prudkému navýšeniu ceny tepla,“ upozornil Fico.

Návrh zákona o neprivatizovaní teplární pripraví poslanec NR SR a tieňový minister hospodárstva Smeru-SD Ľubomír Jahnátek.

Jahnátek: Radičovej vláda podsúva účelové fakty

„Vláda pod vedením Ivety Radičovej začala klamať a podvádzať občanov SR pri téme slovenských teplární. Úmyselne podsúva fakty, ktoré sú účelovo viazané k tomu, aby sa preukázala ekonomická neefektívnosť týchto teplární. V zákulisí robí sústavu krokov v rámci riadenia štátu, na základe ktorých sa ekonomická situácia a hospodárenie teplární so stopercentnou účasťou štátu musí zhoršiť. Celý proces pokladáme za umelo vykonštruovaný. Za niekoľkomesačný proces, ktorý na konci preukáže, ako štát zle hospodári s majetkom a privatizácia bude jediné riešenie a vykúpenie,“ priblížil výhrady najsilnejšej opozičnej strany Jahnátek.

Zdroj: TASR, energia

Foto: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.