Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. marca 2011 Ostatné od Energia.skTASR

Smer chce dohnať zameškané a implementovať 3. energetický balíček

Autori návrhu Vladimír Faič, Ľubomír Jahnátek a Peter Žiga pripomínajú, že povinnosťou Slovenskej republiky bolo premietnuť balíček do národnej legislatívy do 3. marca 2011. „Ministerstvo hospodárstva SR si nesplnilo povinnosť a k uvedenému termínu sa ani len neuskutočnilo pripomienkové konanie k príslušným právnym predpisom. A to napriek tomu, že na konci minulého volebného obdobia boli legislatívne práce na transpozícii 3. energetického balíčka, uskutočňované medzirezortnou odbornou skupinou, v pokročilom štádiu rozpracovania,“ tvrdia navrhovatelia.

Podľa nich rezort hospodárstva podceňuje skutočnosť, že realizácia opatrení vyplývajúcich z balíčka predpokladá uskutočnenie dôležitých, časovo terminovaných systémových a organizačných zmien v sektore energetiky, „možno druhých najväčších po privatizácii“.

Dnes dopoludnia čaká na poslancov hlasovanie aj o posunutí návrhu novely zákona o štátnom občianstve z dielne opozičného Smeru-SD do druhého čítania. Radoslav Procházka (KDH) pre TASR povedal, že ak vládna koalícia nebude trvať na jednotnom hlasovaní pri tejto novele, právnu normu s najväčšou pravdepodobnosťou podporí. „Myslím si, že by bolo dobré podporiť tento návrh ako dočasné riešenie, ale ak bude koalícia trvať na jednotnom hlasovaní, tak sa prispôsobím politickým okolnostiam,“ uistil.

Popoludní je na programe pravidelná štvrtková Hodina otázok. Ako prvá bola vyžrebovaná otázka Ľubomíra Želiezku (Smer-SD), ktorý sa premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) pýta, či by nebolo vhodné sa ospravedlniť OSN a našim spojencom za nerozumné vyhlásenie ministra obrany Ľubomíra Galka (SaS) o našej misii na Cypre. Šéf rezortu obrany nedávno na tlačovej konferencii povedal, že našich vojakov treba z ostrovného štátu stiahnuť, lebo nás misia stojí veľa peňazí. Tieto výroky nahnevali aj ministra zahraničných vecí Mikuláša Dzurindu (SDKÚ-DS).

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.