Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Slovnaft vyplatí akcionárom dividendu vo výške 2 eurá na akciu

Nárok na výplatu dividend má fyzická alebo právnická osoba, ktorá bola ku dňu 26. apríla 2013 evidovaná u Centrálneho depozitára cenných papierov SR, a. s. (CDCP) ako akcionár spoločnosti SLOVNAFT, a.s., alebo ktorej bol zriadený držiteľský účet podľa § 105a zákona č. 566/2001 Z. z. o cenných papieroch v platnom znení. Dividenda je splatná najneskôr do 60 dní od dátumu rozhodujúceho dňa na určenie osoby oprávnenej uplatniť si právo na dividendu, ktorým je 26. apríl 2013. V prípade, že si akcionár neuplatní do dátumu splatnosti svoje právo na dividendy spôsobom uvedeným v týchto zásadách, budú nevyplatené dividendy uložené na účte spoločnosti SLOVNAFT, a. s., po dobu 4 rokov.

Akcionári dnes prerokovali výročnú správu spoločnosti SLOVNAFT, a.s., a schválili riadnu individuálnu a konsolidovanú účtovnú závierku spoločnosti SLOVNAFT, a.s., za rok 2012, ako aj individuálnu účtovnú závierku spoločnosti Slovnaft Petrochemicals, s.r.o. Spoločnosť Slovnaft Petrochemicals, s.r.o., sa s účinnosťou od 1. januára 2013 zlúčila so spoločnosťou SLOVNAFT, a.s.

Na základe rozhodnutia riadneho valného zhromaždenia boli za člena predstavenstva zvolení Ábel Galácz, Miika Eerola a Timea Reicher. Vo funkcii nahradia Petra Chmurčiaka, Ileanu-Sorina Baltatu a Bélu Kelemena. Za člena dozornej rady boli riadnym valným zhromaždením zvolení Richard Austen a László Pálfalvi, vo funkcii nahradia László Szaba a Krisztínu Dorogházi.

Riadne valné zhromaždenie rozhodlo aj o úprave stanov spoločnosti. Zmeny sa týkajú predovšetkým rozšírenia predmetu podnikania spoločnosti a kompetencií predstavenstva a rozhodovania dozornej rady spoločnosti.

Väčšinovým akcionárom Slovnaftu je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť MOL s 98,4-percentým podielom, ostatní akcionári držia 1,6 percenta akcií.

Zdroj: Slovnaft

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.