Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. mája 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Slovnaft buduje 3 nové čerpacie stanice, svoju sieť rozšíri po 6 rokoch

Nové čerpacie stanice sa budujú na diaľnici D1. Slovnaft s prípravou ich výstavby začal po víťazstve v tendri, ktorý Národná diaľničná spoločnosť vypísala v polovici decembra minulého roka.

V lokalite Sverepec a Malý Šariš Sever sa bude okrem štandardne vybavenej diaľničnej čerpacej stanice (výdajné stojany na predaj pohonných hmôt, predajňa s predajom nepalivového tovaru, toalety pre verejnosť, kompresor na hustenie pneumatík, vysávač) nachádzať aj reštaurácia so samoobslužným pultovým predajom. Čerpacia stanica Malý Šariš Juh ponúkne motoristom pult rýchleho občerstvenia. Všetky tri budú mať v ponuke aj predaj LPG. Slovnaft ich postaví v novom koncepte NEO – dizajn.

„O nové investičné príležitosti sa zaujímame v takom rozsahu, v akom sa mení cestná infraštruktúra na Slovensku. Sme radi, že motoristom, na hlavnom diaľničnom ťahu medzi Bratislavou a Košicami, budeme môcť ponúknuť nielen naše kvalitné palivá ale aj ďalšie služby na trojici nových, moderných čerpacích staníc,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovnaft, a.s., Oszkár Világi.

Napriek viacročnej prestávke, vo výstavbe nových čerpacích staníc, Slovnaft nezanedbával rozvoj svojej maloobchodnej siete a postupne modernizoval jej technologické vybavenie. V minulom roku sa začalo s rekonštrukciou exteriéru čerpacích staníc, ako i samotných predajných priestorov. Do konca tohto roka by mala byť zmodernizovaná zhruba stovka po celom Slovensku. Slovnaft na Slovensku aktuálne prevádzkuje 209 čerpacích staníc, poslednú otvoril v roku 2006 v bratislavskom Lamači.

Slovnaft v minulosti prevádzkoval výrazne vyšší počet čerpacích staníc, najviac 333, a to v roku 2003 tesne po zlúčení so sieťou čerpacích staníc MOL Slovensko. V ďalších rokoch maloobchodná predajná sieť prešla reštrukturalizáciou, ktorej výsledkom je zníženie prevádzkových nákladov a nárast predaja. Rozhodujúcim faktorom pri zrušení mnohých čerpacích staníc, ktoré boli postavené ešte pred rokom 1989, bol ich nevyhovujúci stav najmä z hľadiska ochrany životného prostredia a veľmi nízke objemy predaja.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.