Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohľad na areál rafinérie spoločnosti Slovnaft vo Vlčom hrdle. Od roku 2004 je Slovnaft súčasťou maïarského ropného a plynárenského koncernu MOL. Bratislava, 22. august 2018.
Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
21. decembra 2022 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Slovnaft bude môcť svoje výrobky vyvážať aj na Ukrajinu

Bratislavská rafinéria Slovnaft bude môcť svoje ropné výrobky vyvážať aj na Ukrajinu. Ako potvrdil na stredajšej tlačovej besede minister hospodárstva Karel Hirman, koncom minulého týždňa sa táto výnimka podarila vyrokovať v Bruseli.

Podarilo sa vyrokovať pre Slovnaft výnimku zo sankčného režimu. Slovnaft tak bude môcť exportovať všetky ropné výrobky po 5. februári nielen do Českej republiky, ale aj na Ukrajinu. Vyrokovanie výnimky je veľmi veľmi významné,“ povedal Hirman.

Slovenský minister hospodárstva taktiež privítal dohodu európskych krajín na zastropovaní trhových cien plynu. Hirman sa neobáva, že by to mohlo ohroziť dovoz plynu do EÚ z tretích krajín.

Dohoda by mala napomôcť eliminovať extrémne nárasty plynu od polovice februára. Zostalo zachovania našej európskej cenotvorby s ostatnými svetovými plynárenskými bodmi hlavne v Ázii. Eliminujú sa tak hrozby, že by boli ohrozené dodávky plynu do Európy,“ konštatoval Hirman.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.