Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Siet
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Elektrická sieť - vedenie. Foto: Flickr.com/Sigrfrid Lundberg
14. septembra 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Slovenský trh s elektrinou sa úspešne prepojil s maďarským

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 10.9.2012

Maďarsko a Slovensko obnovia rokovania o vodnom diele Gabčíkovo. (viac informácií)

Štúdia realizovateľnosti, ktorá by mala dať odpovede na dôležité otázky ohľadom projektu výstavby novej jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach, by mala byť hotová v druhej polovici tohto roka. (viac informácií)

Vyraďovanie elektrární A1 a V1 pokračuje podľa plánov. Plánovaný termín ukončenia vyraďovania jadrovej elektrárne A1 je rok 2033. Jadrová elektráreň V1 by mala byť definitívne odstavená o čosi skôr, v roku 2025. (viac informácií)

Slnečné elektrárne vyrobili v minulom roku 310 gigawatthodín elektrickej energie, čo predstavuje 1,1 % z celkovej výroby na Slovensku. (viac informácií)

V tomto roku by sa malo spotrebovať 29 terawatthodín elektrickej energie. O dva roky by sa mala spotreba elektriny vrátiť na predkrízové hodnoty, kedy by sa malo na Slovensku spotrebovať 30,1 terawatthodín elektrickej energie. (viac informácií)

Utorok – 11.9.2012

Dnes (11.9.) sa k prepojenému česko-slovenskému trhu pripája i Maďarsko. Obchodníci tak môžu zadať svoje ponuky na nákup a predaj, ktoré sa na česko-slovensko-maďarskom trhu po prvý raz zobchodujú zajtra (12.9.). (viac informácií)

Streda – 12.9.2012

Slovenský trh s elektrinou sa úspešne prepojil s maďarským. Prepojenie trhov umožní súbežné obchodovanie na energetických burzách všetkých troch krajín Slovenska, ČR a Maďarska, až do výšky dostupnej prenosovej kapacity. (viac informácií)

Osemdesiat percent atómových reaktorov na svete je podľa OSN starších ako 20 rokov. Z tohto dôvodu aj v EÚ do roku 2025 bude odstavených vyše 45 jadrových elektrární, pričom len Francúzsko ich má na zozname 24. Vo Francúzsku môžu uplatniť svoje záujmy aj slovenskí odborníci, tvrdí štátny tajomník ministerstva školstva Štefan Chudoba. (viac informácií)

Spotreba zemného plynu na Slovensku by mala stagnovať. V tomto a budúcom roku by mali slovenskí odberatelia spotrebovať 5,3 mld. metrov kubických plynu. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.