Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovensky plynarensky priemysel budova bratislava spp mapy.png
Foto: ilustračné, maps.google.com
25. januára 2024 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Slovenský plynárenský priemysel zaznamenáva podvody zneužívajúce spoločnosť, dávajte si pozor

V posledných dňoch zaznamenala spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel (SPP) na sociálnych sieťach masívnu podvodnú kampaň, ktorá láka na investovanie do jej akcií. Kampaň využíva podvodné profily na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, podvodnú webstránku, či inzeráty.

Predovšetkým sú to však tzv. „deepfake“ videá vytvorené umelou inteligenciou, v ktorých vystupujú známe osobnosti a im podobné hlasy, napríklad politici, herci, či moderátori. Podvodníci tak lákajú ľudí na vysoké zisky.

Ide o podvod, ktorého cieľom je získanie citlivých údajov. Tie môžu podvodníci neskôr zneužiť viacerými spôsobmi,“ upozorňuje SPP. Ponuka zneužíva podľa vyjadrení firmy dôveryhodnosť značky SPP a spoločnosť sa od týchto podvodných praktík dištancuje. Slovenský plynárenský priemysel podniká na svoju ochranu príslušné právne kroky.

SPP tiež vyzýva verejnosť, aby bola pri podobných inzerátoch opatrná, obozretná a vôbec na podobné ponuky nereagovala. Je potrebné, aby si všetky informácie overili prostredníctvom oficiálnych webových stránok spoločnosti, oficiálnych profilov na sociálnych sieťach, prípadne na zákazníckych centrách alebo zákazníckej linke SPP.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.