Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podiel energie obnoviteľne zdroje Slovensko
Foto: ilustračné, GettyImages
9. novembra 2022 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Slovenský plynárenský priemysel naďalej výkupcom zelenej elektriny

V nasledujúcich troch rokoch bude činnosť výkupcu elektriny z obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a vysoko účinnej kombinovanej výroby elektriny a tepla (VÚ KVET) vykonávať naďalej Slovenský plynárenský priemysel (SPP). Rozhodlo o tom Ministerstvo hospodárstva SR.

Vzhľadom na súčasnú krízovú situáciu na trhu s elektrinou a doterajšie skúsenosti SPP s činnosťou výkupcu elektriny ministerstvo pristúpilo k výberu výkupcu elektriny formou priameho určenia a to i v snahe predísť možnej neistote zo strany výrobcov elektriny z podporovaných zdrojov,“ informovalo ministerstvo hospodárstva.

Štátna spoločnosť SPP je výkupcom elektriny od roku 2020, kedy na základe výsledkov aukcie dostala poverenie na túto činnosť na dva roky.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.