Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. októbra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Slovenský 3D film vyhral na festivale v Cannes

Slovenské elektrárne získali na filmovom festivale v Cannes 1. miesto za film Odysea energie. V konkurencii vyše 700 filmov zo štyridsiatich krajín z celého sveta ocenila medzinárodná porota film Odysea energie prestížnou cenou za najlepší 3D film.

Festival Cannes Corporate Media and TV awards je najprestížnejšou prehliadkou firemných filmov na svete a úspech filmu Odysea energie dokazuje, že film splnil kritériá na najvyššej svetovej úrovni.

Príbeh energie od jej vzniku až po súčasnosť zaujal dejom, prepracovanými vizuálnymi efektmi, aj krásnou hudbou. Na Slovensku ho diváci môžu vidieť celý v informačnom centre Energoland v Mochovciach.

V Cannes prevzali cenu Miroslav Šarišský, vedúci externej komunikácie a inštitucionálnych vzťahov, a Katarína Krivosudská, výkonná producentka zo spoločnosti Strategic.

„Projekt Energoland bol z viacerých dôvodov veľmi náročný, preto som dnes naozaj rád, že film dostal takéto ocenenie. V porote sedeli nositelia Oscarov a Emmy, filmy do súťaže prihlásili zvučné svetové značky od USA po Indiu, a Odysea energie sa medzi nimi nestratila. Práve naopak,“ povedal po ceremoniále M. Šarišský.

Snažili sme sa čo najlepšie zrealizovať námet klienta, Slovenských elektrární, o veľkej ceste časom od Veľkého tresku až po našu budúcnosť, zdôrazňujúc pôvod a význam rôznych zdrojov energie. Našou snahou bolo urobiť film dynamický, emocionálny a pútavý, na vysokej profesionálnej úrovni, a toto ocenenie z Cannes jasne dokazuje, že sa nám zámer podarilo naplniť,“ uviedol režisér Martin Vančo.

3D animácia bola zatiaľ najväčším projektom štúdia Alien Studio. S jeho prácou sa český a slovenský divák mohol stretnúť napríklad v reklame na známy nealkoholický nápoj, v ktorej vystupuje 3D animácia milého šušlavého psíka.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.