Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. októbra 2010 Jadrová energia od Energia.skSITA

Slovensko včera podpísalo dohodu o preprave jadrového paliva

Zástupcovia Slovenska, Ruska a Ukrajiny včera (21.10.) v Bratislave podpísali novú medzivládnu dohodu o preprave jadrového paliva, ktoré slovenské firmy nakúpia od ruského dodávateľa pre zásobovanie existujúcich a budúcich jadrových elektrární na Slovensku, informuje agentúra RIA Novosti.

Zmluva o preprave jadrového paliva nadväzuje na dlhodobý kontrakt z apríla 2010 v hodnote 400 mil. dolárov, v ktorom sa ruská a slovenská strana dohodli na dlhodobom zásobovaní jadrovým palivom. Podľa vyjadrení všetkých strán, zmluva rešpektuje platné medzinárodné predpisy, ktoré vydala Medzinárodná agentúra pre jadrovú energetiku.

Na území Slovenska sa nachádzajú dve jadrové elektrárne: Jaslovské Bohunice a Mochovce. Po odstavení elektrárne V1 v Bohuniciach má spoločnosť Slovenské elektrárne v prevádzke 4 ľahkovodné jadrové reaktory, každý s inštalovaným výkonom 440 MW. V súčasnosti prebiehajú práce na dostavbe 3. a 4. bloku elektrárne v Mochovciach.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.