Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. septembra 2011 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Slovensko sa zapojilo do Svetového týždňa zelených budov

Aktivity Svetového týždňa zelených budov okrem urbanistov a architektov podporujú aj technologické spoločnosti. „Našim dlhodobým zámerom je nielen chrániť životné prostredie a znižovať emisie CO2, ale aj pomáhať eliminovať budúce náklady spoločnosti spojené s vysokou energetickou spotrebou budov,“ hovorí Pavol Praženica zo spoločnosti Schneider Electric Slovensko.

„Problematika energie a výstavy sa rovnako týka nových projektov, ako aj rekonštrukcií historických objektov. Riešenie, ktoré bolo použité napríklad pri rekonštrukcii Bratislavského hradu, je ideálnym príkladom ako spojiť moderné technológie a historickú hodnotu v prospech udržateľnej výstavy,“ hovorí Pavol Praženica.

Svetový týždeň zelených budov na Slovensku organizuje Slovenská rada pre zelené budovy a prebieha od 19. do 25. septembra 2011 v Bratislave a v Košiciach.

Podrobný program je k dispozícii na http://www.skgbc.org

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.