Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Siet
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Elektrická sieť - vedenie. Foto: Flickr.com/Sigrfrid Lundberg
27. apríla 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Slovensko potrebuje inteligentnú sieť

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 23.4.2012

Spolupráca medzi Slovenskom a Ukrajinou v oblasti energetiky bola témou piatkového rokovania predsedu vlády SR Roberta Fica a šéfa Ministerstva hospodárstva SR Tomáša Malatinského s ministrom energetiky a uhoľného priemyslu Ukrajiny Jurijom Bojkom. (viac informácií)

Firma Slovenský plynárenský priemysel vlani evidovala konsolidované výnosy z predaja výrobkov a služieb v objeme 3,163 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o takmer 5 %. (viac informácií)

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vypracovala analýzu, ktorá posudzuje vplyv obnoviteľných zdrojov elektriny na elektrizačnú sústavu. Výsledky analýzy chce zverejniť až po ich prerokovaní s ministerstvom hospodárstva a regulačným úradom. (viac informácií)

Utorok – 24.4.2012

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, ktorá prevádzkuje slovenskú elektrizačnú prenosovú sústavu, dosiahla v minulom roku čistý zisk na úrovni 41,6 mil. eur. (viac informácií)

Streda – 25.4.2012

Predseda vlády SR Robert Fico po ukončení utorňajšej celodennej návštevy v bruselskom sídle európskych inštitúcií uviedol, že jednou z tém, ktorú predložil svojim rokovacím partnerom, bola otázka dofinancovania likvidácie dvoch blokov jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. (viac informácií)

Smart grids dokážu podľa Andreja Jurisa zo Západoslovenskej energetiky, efektívne integrovať jednotlivých účastníkov trhu do siete. Inteligentná sieť znamená viac stability a bezpečnosti pre dodávky elektriny, zhodli sa včera v Bratislave experti. (viac informácií)

Výstavbu nového horúcovodného (HV) napájača pre košické sídlisko Nad jazerom zabezpečí pre spoločnosť Tepláreň Košice, a. s.,(TEKO) za 5,25 milióna eur bez DPH česká spoločnosť Tenza, a. s., Brno. (viac informácií)

Štvrtok – 26.4.2012

Na trhu s energiami existujú anomálie. Podľa Jána Pištu zo Stredoslovenskej energetiky sú nimi systém obchodovania s emisnými povolenkami, podpora výroby z obnoviteľných zdrojov ako aj kapacitné platby výrobcom elektriny za udržiavanie stability sústavy, odznelo na odbornej konferencie ENKO 2012 v Bratislave. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.